September 7th - 22nd, 2018
Red Division

Team Schedule Search

Division Schedule

Friday, September 7th
CEO Challenge
CEO Challenge Passport Pick Up (at Opening Ceremony)
Start Time: 11:30 AM

Venue

Eau Claire Market
200 Barclay Parade SW
Calgary, AB
T2P 4R3

Participating Team(s)

Accenture
Alberta Electric System Operator
AltaGas
Benevity Do Gooders
Calgary Stampede
Chevron Canada
Crescent Point Energy Corp
EY (Ernst & Young)
Hexagon
Inter Pipeline
Keyera
Mark's
MNP LLP
Nutrien
Repsol Oil and Gas Canada Inc.
Rocky View County
SNC-Lavalin Inc.
Spartan Controls
Tenaris
Wood's Homes
Game Board Challenge
Game Board Pick Up (at Opening Ceremony)
Start Time: 11:30 AM

Venue

Eau Claire Market
200 Barclay Parade SW
Calgary, AB
T2P 4R3

Participating Team(s)

Alberta Electric System Operator
AltaGas
Benevity Do Gooders
Calgary Airport Authority
Calgary Stampede
Chevron Canada
Crescent Point Energy Corp
Hexagon
Inter Pipeline
Keyera
Mark's
MNP LLP
Nutrien
Repsol Oil and Gas Canada Inc.
Rocky View County
Spartan Controls
Wood's Homes
Opening Ceremony
Opening Ceremony (optional attendance - all companies)
Start Time: 11:30 AM

Venue

Eau Claire Market
200 Barclay Parade SW
Calgary, AB
T2P 4R3

Division Wide - All Teams

 
T-Shirt Challenge
T-Shirt Drop Off Opportunity (at Opening Ceremony)
Start Time: 11:30 AM

Venue

Eau Claire Market
200 Barclay Parade SW
Calgary, AB
T2P 4R3

Participating Team(s)

Alberta Electric System Operator
AltaGas
Calgary Airport Authority
Calgary Stampede
Chevron Canada
Crescent Point Energy Corp
EY (Ernst & Young)
Hexagon
Inter Pipeline
Keyera
Mark's
MNP LLP
Repsol Oil and Gas Canada Inc.
Rocky View County
SNC-Lavalin Inc.
Spartan Controls
Wood's Homes
WSP Canada Inc.
Torch Relay
Torch Relay - Leg 1
Start Time: 8:10 AM

Venue

Eau Claire YMCA Parking Lot
101 3 St SW
Calgary, AB
T2P 4G6

Participating Team(s)

Spartan Controls
Torch Relay - Leg 2
Start Time: 8:15 AM

Venue

Calgary Courts Centre
601 5 St SW
Calgary, AB
T2V 4Z9

Participating Team(s)

MNP LLP
Torch Relay - Leg 5
Start Time: 8:35 AM

Venue

La Boulangerie Parking Lot
2435 4 St SW
Calgary, AB
 

Participating Team(s)

Repsol Oil and Gas Canada Inc.
Torch Relay - Leg 6
Start Time: 8:42 AM

Venue

Humpty's Macleod Trail
2505 Macleod Trail
Calgary, AB
T2G

Participating Team(s)

Nutrien
Torch Relay - Leg 7
Start Time: 8:49 AM

Venue

Victoria C-Train Stairs
Macleod and 17 Ave
Calgary, AB
 

Participating Team(s)

Calgary Stampede
Torch Relay - Leg 11
Start Time: 9:15 AM

Venue

Roche Bobois Showrooms
225 10 Ave SW
Calgary, AB
T2R 0A5

Participating Team(s)

Mark's
Torch Relay - Leg 13
Start Time: 9:30 AM

Venue

Lougheed House (13th Ave)
13th Avenue
Calgary, AB
 

Participating Team(s)

Hexagon
Torch Relay - Leg 17
Start Time: 9:56 AM

Venue

Downtown Dental
215 9th Ave SW
Calgary, AB
T2P 1K3

Participating Team(s)

Crescent Point Energy Corp
Keyera
Torch Relay - Leg 18
Start Time: 10:04 AM

Venue

Calgary Downtown District Energy Centre
9 Ave between 3 and 4 St SE
Calgary, AB
 

Participating Team(s)

Rocky View County
Torch Relay - Leg 20
Start Time: 10:25 AM

Venue

Simmons Building
618 Confluence Way SE
Calgary, AB
 

Participating Team(s)

Benevity Do Gooders
Inter Pipeline
Torch Relay - Leg 24
Start Time: 10:53 AM

Venue

Suncor Energy Center - East Tower (on 5th Ave.)
111 5 Ave SW
Calgary, AB
T2G 2C4

Participating Team(s)

Alberta Electric System Operator
AltaGas
Saturday, September 8th
Badminton
Pool A - Game 1
Registration: 12:15 PM
Start Time: 12:45 PM

Venue

SmashCity Calgary - Court 7
4839 47 St SE
Calgary, AB
T2B 3S5

Matchup

Nutrien vs AltaGas
Pool A - Game 2
Registration: 1:30 PM
Start Time: 2:00 PM

Venue

SmashCity Calgary - Court 7
4839 47 St SE
Calgary, AB
T2B 3S5

Matchup

AltaGas vs Crescent Point Energy Corp
Pool A - Game 3
Registration: 2:45 PM
Start Time: 3:15 PM

Venue

SmashCity Calgary - Court 7
4839 47 St SE
Calgary, AB
T2B 3S5

Matchup

Crescent Point Energy Corp vs Nutrien
Pool B - Game 1
Registration: 12:15 PM
Start Time: 12:45 PM

Venue

SmashCity Calgary - Court 8
4839 47 St SE
Calgary, AB
T2B 3S5

Matchup

Brookfield Residential vs Mark's
Pool B - Game 2
Registration: 1:30 PM
Start Time: 2:00 PM

Venue

SmashCity Calgary - Court 8
4839 47 St SE
Calgary, AB
T2B 3S5

Matchup

Mark's vs Rocky View County
Pool B - Game 3
Registration: 2:45 PM
Start Time: 3:15 PM

Venue

SmashCity Calgary - Court 8
4839 47 St SE
Calgary, AB
T2B 3S5

Matchup

Rocky View County vs Brookfield Residential
Pool C - Game 1
Registration: 12:15 PM
Start Time: 12:45 PM

Venue

SmashCity Calgary - Court 9
4839 47 St SE
Calgary, AB
T2B 3S5

Matchup

ARC Resources Ltd. vs Alberta Electric System Operator
Pool C - Game 2
Registration: 1:30 PM
Start Time: 2:00 PM

Venue

SmashCity Calgary - Court 9
4839 47 St SE
Calgary, AB
T2B 3S5

Matchup

Alberta Electric System Operator vs Calgary Airport Authority
Pool C - Game 3
Registration: 2:45 PM
Start Time: 3:15 PM

Venue

SmashCity Calgary - Court 9
4839 47 St SE
Calgary, AB
T2B 3S5

Matchup

Calgary Airport Authority vs ARC Resources Ltd.
Pool D - Game 1
Registration: 12:15 PM
Start Time: 12:45 PM

Venue

SmashCity Calgary - Court 10
4839 47 St SE
Calgary, AB
T2B 3S5

Matchup

MNP LLP vs Repsol Sport Centre
Pool D - Game 2
Registration: 1:30 PM
Start Time: 2:00 PM

Venue

SmashCity Calgary - Court 10
4839 47 St SE
Calgary, AB
T2B 3S5

Matchup

Repsol Sport Centre vs Repsol Oil and Gas Canada Inc.
Pool D - Game 3
Registration: 2:45 PM
Start Time: 3:15 PM

Venue

SmashCity Calgary - Court 10
4839 47 St SE
Calgary, AB
T2B 3S5

Matchup

Repsol Oil and Gas Canada Inc. vs MNP LLP
Pool E - Game 1
Registration: 12:15 PM
Start Time: 12:45 PM

Venue

SmashCity Calgary - Court 11
4839 47 St SE
Calgary, AB
T2B 3S5

Matchup

EY (Ernst & Young) vs Chevron Canada
Pool E - Game 2
Registration: 1:30 PM
Start Time: 2:00 PM

Venue

SmashCity Calgary - Court 11
4839 47 St SE
Calgary, AB
T2B 3S5

Matchup

Chevron Canada vs Calgary Stampede
Pool E - Game 3
Registration: 2:45 PM
Start Time: 3:15 PM

Venue

SmashCity Calgary - Court 11
4839 47 St SE
Calgary, AB
T2B 3S5

Matchup

Calgary Stampede vs EY (Ernst & Young)
Pool F - Game 1
Registration: 12:15 PM
Start Time: 12:45 PM

Venue

SmashCity Calgary - Court 12
4839 47 St SE
Calgary, AB
T2B 3S5

Matchup

Spartan Controls vs Hexagon
Pool F - Game 2
Registration: 1:30 PM
Start Time: 2:00 PM

Venue

SmashCity Calgary - Court 12
4839 47 St SE
Calgary, AB
T2B 3S5

Matchup

Hexagon vs Paramount Resources Ltd.
Pool F - Game 3
Registration: 2:45 PM
Start Time: 3:15 PM

Venue

SmashCity Calgary - Court 12
4839 47 St SE
Calgary, AB
T2B 3S5

Matchup

Paramount Resources Ltd. vs Spartan Controls
Pool G - Game 1
Registration: 12:15 PM
Start Time: 12:45 PM

Venue

SmashCity Calgary - Court 13
4839 47 St SE
Calgary, AB
T2B 3S5

Matchup

SNC-Lavalin Inc. vs Benevity Do Gooders
Pool G - Game 2
Registration: 1:30 PM
Start Time: 2:00 PM

Venue

SmashCity Calgary - Court 13
4839 47 St SE
Calgary, AB
T2B 3S5

Matchup

Benevity Do Gooders vs Keyera
Pool G - Game 3
Registration: 2:45 PM
Start Time: 3:15 PM

Venue

SmashCity Calgary - Court 13
4839 47 St SE
Calgary, AB
T2B 3S5

Matchup

Keyera vs SNC-Lavalin Inc.
Pool H - Game 1
Registration: 12:15 PM
Start Time: 12:45 PM

Venue

SmashCity Calgary - Court 14
4839 47 St SE
Calgary, AB
T2B 3S5

Matchup

Wood's Homes vs Accenture
Pool H - Game 2
Registration: 12:15 PM
Start Time: 12:45 PM

Venue

SmashCity Calgary - Court 15
4839 47 St SE
Calgary, AB
T2B 3S5

Matchup

Inter Pipeline vs WSP Canada Inc.
Pool H - Game 3
Registration: 1:30 PM
Start Time: 2:00 PM

Venue

SmashCity Calgary - Court 14
4839 47 St SE
Calgary, AB
T2B 3S5

Matchup

WSP Canada Inc. vs Wood's Homes
Pool H - Game 4
Registration: 1:30 PM
Start Time: 2:00 PM

Venue

SmashCity Calgary - Court 15
4839 47 St SE
Calgary, AB
T2B 3S5

Matchup

Accenture vs Inter Pipeline
Pool H - Game 5
Registration: 2:45 PM
Start Time: 3:15 PM

Venue

SmashCity Calgary - Court 14
4839 47 St SE
Calgary, AB
T2B 3S5

Matchup

Wood's Homes vs Inter Pipeline
Pool H - Game 6
Registration: 2:45 PM
Start Time: 3:15 PM

Venue

SmashCity Calgary - Court 15
4839 47 St SE
Calgary, AB
T2B 3S5

Matchup

Accenture vs WSP Canada Inc.
Bowling
Bowling - Red Division
Registration: 11:30 AM
Start Time: 12:00 PM

Venue

Paradise Lanes
3411 17 Ave SE
Calgary, AB
T2A 0R3

Participating Team(s)

Accenture
Alberta Electric System Operator
AltaGas
Benevity Do Gooders
Brookfield Residential
Calgary Airport Authority
Bowling - Red Division
Registration: 1:00 PM
Start Time: 1:30 PM

Venue

Paradise Lanes
3411 17 Ave SE
Calgary, AB
T2A 0R3

Participating Team(s)

Calgary Stampede
Chevron Canada
Crescent Point Energy Corp
EY (Ernst & Young)
Hexagon
Inter Pipeline
Keyera
Mark's
MNP LLP
Paramount Resources Ltd.
Repsol Oil and Gas Canada Inc.
Repsol Sport Centre
Rocky View County
SNC-Lavalin Inc.
Sobeys Inc. Western Canada
Spartan Controls
Tenaris
Wood's Homes
Bowling - Red Division
Registration: 2:30 PM
Start Time: 3:00 PM

Venue

Paradise Lanes
3411 17 Ave SE
Calgary, AB
T2A 0R3

Participating Team(s)

WSP Canada Inc.
Obstacle Course Race
OCR - Day 1 - Heat 12
Registration: 11:15 AM
Start Time: 11:45 AM

Venue

COR.FIT
6481 30 Street SE
Calgary, AB
T2C 1R4

Participating Team(s)

AltaGas
Chevron Canada
OCR - Day 1 - Heat 13
Registration: 11:30 AM
Start Time: 12:00 PM

Venue

COR.FIT
6481 30 Street SE
Calgary, AB
T2C 1R4

Participating Team(s)

Alberta Electric System Operator
EY (Ernst & Young)
OCR - Day 1 - Heat 14
Registration: 11:45 AM
Start Time: 12:15 PM

Venue

COR.FIT
6481 30 Street SE
Calgary, AB
T2C 1R4

Participating Team(s)

ARC Resources Ltd.
Nutrien
OCR - Day 1 - Heat 15
Registration: 12:00 PM
Start Time: 12:30 PM

Venue

COR.FIT
6481 30 Street SE
Calgary, AB
T2C 1R4

Participating Team(s)

MNP LLP
SNC-Lavalin Inc.
OCR - Day 1 - Heat 16
Registration: 12:15 PM
Start Time: 12:45 PM

Venue

COR.FIT
6481 30 Street SE
Calgary, AB
T2C 1R4

Participating Team(s)

Repsol Oil and Gas Canada Inc.
Wood's Homes
OCR - Day 1 - Heat 17
Registration: 12:30 PM
Start Time: 1:00 PM

Venue

COR.FIT
6481 30 Street SE
Calgary, AB
T2C 1R4

Participating Team(s)

Benevity Do Gooders
WSP Canada Inc.
OCR - Day 1 - Heat 18
Registration: 12:45 PM
Start Time: 1:15 PM

Venue

COR.FIT
6481 30 Street SE
Calgary, AB
T2C 1R4

Participating Team(s)

Inter Pipeline
Mark's
OCR - Day 1 - Heat 19
Registration: 1:00 PM
Start Time: 1:30 PM

Venue

COR.FIT
6481 30 Street SE
Calgary, AB
T2C 1R4

Participating Team(s)

Calgary Stampede
Hexagon
OCR - Day 1 - Heat 20
Registration: 1:15 PM
Start Time: 1:45 PM

Venue

COR.FIT
6481 30 Street SE
Calgary, AB
T2C 1R4

Participating Team(s)

Sobeys Inc. Western Canada
Spartan Controls
OCR - Day 1 - Heat 21
Registration: 1:30 PM
Start Time: 2:00 PM

Venue

COR.FIT
6481 30 Street SE
Calgary, AB
T2C 1R4

Participating Team(s)

Rocky View County
Tenaris
OCR - Day 1 - Heat 22
Registration: 1:45 PM
Start Time: 2:15 PM

Venue

COR.FIT
6481 30 Street SE
Calgary, AB
T2C 1R4

Participating Team(s)

Calgary Airport Authority
Crescent Point Energy Corp
OCR - Day 1 - Heat 23
Registration: 2:00 PM
Start Time: 2:30 PM

Venue

COR.FIT
6481 30 Street SE
Calgary, AB
T2C 1R4

Participating Team(s)

Brookfield Residential
Paramount Resources Ltd.
OCR - Day 1 - Heat 24
Registration: 2:15 PM
Start Time: 2:45 PM

Venue

COR.FIT
6481 30 Street SE
Calgary, AB
T2C 1R4

Participating Team(s)

Accenture
Keyera
Spin
Spin - Heat 3
Registration: 10:00 AM
Start Time: 10:30 AM

Venue

Peloton Cycling
1010 10 St SW
Calgary, AB
T2R 0G4

Participating Team(s)

Alberta Electric System Operator
AltaGas
ARC Resources Ltd.
Benevity Do Gooders
EY (Ernst & Young)
Hexagon
Keyera
Spin - Heat 4
Registration: 10:45 AM
Start Time: 11:15 AM

Venue

Peloton Cycling
1010 10 St SW
Calgary, AB
T2R 0G4

Participating Team(s)

Accenture
Brookfield Residential
Calgary Airport Authority
Nutrien
Paramount Resources Ltd.
Spartan Controls
Tenaris
Wood's Homes
WSP Canada Inc.
Spin - Heat 5
Registration: 11:30 AM
Start Time: 12:00 PM

Venue

Peloton Cycling
1010 10 St SW
Calgary, AB
T2R 0G4

Participating Team(s)

Calgary Stampede
Chevron Canada
Crescent Point Energy Corp
Inter Pipeline
Mark's
MNP LLP
Repsol Sport Centre
SNC-Lavalin Inc.
Sobeys Inc. Western Canada
Spin - Heat 6
Registration: 12:15 PM
Start Time: 12:45 PM

Venue

Peloton Cycling
1010 10 St SW
Calgary, AB
T2R 0G4

Participating Team(s)

Repsol Oil and Gas Canada Inc.
Rocky View County
Sunday, September 9th
Badminton
Winner Pool A vs. Winner Pool B - Qualifying Teams Only
Registration: 8:30 AM
Start Time: 9:00 AM

Venue

SmashCity Calgary - Court 7
4839 47 St SE
Calgary, AB
T2B 3S5

Participating Team(s)

AltaGas
Brookfield Residential
Crescent Point Energy Corp
Mark's
Nutrien
Rocky View County
Winner Pool C vs. Winner Pool D - Qualifying Teams Only
Registration: 8:30 AM
Start Time: 9:00 AM

Venue

SmashCity Calgary - Court 8
4839 47 St SE
Calgary, AB
T2B 3S5

Participating Team(s)

Alberta Electric System Operator
ARC Resources Ltd.
Calgary Airport Authority
MNP LLP
Repsol Oil and Gas Canada Inc.
Repsol Sport Centre
Winner Pool E vs. Winner Pool F - Qualifying Teams Only
Registration: 8:30 AM
Start Time: 9:00 AM

Venue

SmashCity Calgary - Court 9
4839 47 St SE
Calgary, AB
T2B 3S5

Participating Team(s)

Calgary Stampede
Chevron Canada
EY (Ernst & Young)
Hexagon
Paramount Resources Ltd.
Spartan Controls
Winner Pool G vs. Winner Pool H - Qualifying Teams Only
Registration: 8:30 AM
Start Time: 9:00 AM

Venue

SmashCity Calgary - Court 10
4839 47 St SE
Calgary, AB
T2B 3S5

Participating Team(s)

Accenture
Benevity Do Gooders
Inter Pipeline
Keyera
SNC-Lavalin Inc.
Wood's Homes
WSP Canada Inc.
Winner Pool A/B vs. Winner Pool C/D - Qualifying Teams Only
Registration: 9:45 AM
Start Time: 10:15 AM

Venue

SmashCity Calgary - Court 7
4839 47 St SE
Calgary, AB
T2B 3S5

Participating Team(s)

Alberta Electric System Operator
AltaGas
ARC Resources Ltd.
Brookfield Residential
Calgary Airport Authority
Crescent Point Energy Corp
Mark's
MNP LLP
Nutrien
Repsol Oil and Gas Canada Inc.
Repsol Sport Centre
Rocky View County
Winner Pool E/F vs. Winner Pool G/H - Qualifying Teams Only
Registration: 9:45 AM
Start Time: 10:15 AM

Venue

SmashCity Calgary - Court 8
4839 47 St SE
Calgary, AB
T2B 3S5

Participating Team(s)

Accenture
Benevity Do Gooders
Calgary Stampede
Chevron Canada
EY (Ernst & Young)
Hexagon
Inter Pipeline
Keyera
Paramount Resources Ltd.
SNC-Lavalin Inc.
Spartan Controls
Wood's Homes
WSP Canada Inc.
Gold Medal Game - Qualifying Teams Only
Registration: 11:00 AM
Start Time: 11:30 AM

Venue

SmashCity Calgary - Court 7
4839 47 St SE
Calgary, AB
T2B 3S5

Participating Team(s)

Accenture
Alberta Electric System Operator
AltaGas
ARC Resources Ltd.
Benevity Do Gooders
Brookfield Residential
Calgary Airport Authority
Calgary Stampede
Chevron Canada
Crescent Point Energy Corp
EY (Ernst & Young)
Hexagon
Inter Pipeline
Keyera
Mark's
MNP LLP
Nutrien
Paramount Resources Ltd.
Repsol Oil and Gas Canada Inc.
Repsol Sport Centre
Rocky View County
SNC-Lavalin Inc.
Spartan Controls
Wood's Homes
WSP Canada Inc.
Bronze Medal Game - Qualifying Teams Only
Registration: 11:00 AM
Start Time: 11:30 AM

Venue

SmashCity Calgary - Court 8
4839 47 St SE
Calgary, AB
T2B 3S5

Participating Team(s)

Accenture
Alberta Electric System Operator
AltaGas
ARC Resources Ltd.
Benevity Do Gooders
Brookfield Residential
Calgary Airport Authority
Calgary Stampede
Chevron Canada
Crescent Point Energy Corp
EY (Ernst & Young)
Hexagon
Inter Pipeline
Keyera
Mark's
MNP LLP
Nutrien
Paramount Resources Ltd.
Repsol Oil and Gas Canada Inc.
Repsol Sport Centre
Rocky View County
SNC-Lavalin Inc.
Spartan Controls
Wood's Homes
WSP Canada Inc.
Laser Tag
Red Division - Group 1 - Game 1
Registration: 5:30 PM
Start Time: 6:00 PM

Venue

Laser Quest Calgary
9950 Macleod Trail SE
Calgary, AB
T2J 3K9

Participating Team(s)

Chevron Canada
Inter Pipeline
Nutrien
Repsol Oil and Gas Canada Inc.
SNC-Lavalin Inc.
Sobeys Inc. Western Canada
Spartan Controls
Red Division - Group 1 - Game 2
Start Time: 6:40 PM

Venue

Laser Quest Calgary
9950 Macleod Trail SE
Calgary, AB
T2J 3K9

Participating Team(s)

Chevron Canada
Inter Pipeline
Nutrien
Repsol Oil and Gas Canada Inc.
SNC-Lavalin Inc.
Sobeys Inc. Western Canada
Spartan Controls
Red Division - Group 1 - Game 3
Start Time: 7:20 PM

Venue

Laser Quest Calgary
9950 Macleod Trail SE
Calgary, AB
T2J 3K9

Participating Team(s)

Chevron Canada
Inter Pipeline
Nutrien
Repsol Oil and Gas Canada Inc.
SNC-Lavalin Inc.
Sobeys Inc. Western Canada
Spartan Controls
Red Division - Group 2 - Game 1
Registration: 5:45 PM
Start Time: 6:20 PM

Venue

Laser Quest Calgary
9950 Macleod Trail SE
Calgary, AB
T2J 3K9

Participating Team(s)

AltaGas
Brookfield Residential
Crescent Point Energy Corp
Keyera
MNP LLP
Paramount Resources Ltd.
Rocky View County
Red Division - Group 2 - Game 2
Start Time: 7:00 PM

Venue

Laser Quest Calgary
9950 Macleod Trail SE
Calgary, AB
T2J 3K9

Participating Team(s)

AltaGas
Brookfield Residential
Crescent Point Energy Corp
Keyera
MNP LLP
Paramount Resources Ltd.
Rocky View County
Red Division - Group 2 - Game 3
Start Time: 7:40 PM

Venue

Laser Quest Calgary
9950 Macleod Trail SE
Calgary, AB
T2J 3K9

Participating Team(s)

AltaGas
Brookfield Residential
Crescent Point Energy Corp
Keyera
MNP LLP
Paramount Resources Ltd.
Rocky View County
Red Division - Group 3 - Game 1
Registration: 7:30 PM
Start Time: 8:00 PM

Venue

Laser Quest Calgary
9950 Macleod Trail SE
Calgary, AB
T2J 3K9

Participating Team(s)

Accenture
AECOM
ARC Resources Ltd.
Calgary Airport Authority
Calgary Stampede
Hexagon
Repsol Sport Centre
Red Division - Group 3 - Game 2
Start Time: 8:40 PM

Venue

Laser Quest Calgary
9950 Macleod Trail SE
Calgary, AB
T2J 3K9

Participating Team(s)

Accenture
AECOM
ARC Resources Ltd.
Calgary Airport Authority
Calgary Stampede
Hexagon
Repsol Sport Centre
Red Division - Group 3 - Game 3
Start Time: 9:20 PM

Venue

Laser Quest Calgary
9950 Macleod Trail SE
Calgary, AB
T2J 3K9

Participating Team(s)

Accenture
AECOM
ARC Resources Ltd.
Calgary Airport Authority
Calgary Stampede
Hexagon
Repsol Sport Centre
Red Division - Group 4 - Game 1
Registration: 7:45 PM
Start Time: 8:20 PM

Venue

Laser Quest Calgary
9950 Macleod Trail SE
Calgary, AB
T2J 3K9

Participating Team(s)

Alberta Electric System Operator
Benevity Do Gooders
EY (Ernst & Young)
Mark's
Tenaris
Wood's Homes
WSP Canada Inc.
Red Division - Group 4 - Game 2
Start Time: 9:00 PM

Venue

Laser Quest Calgary
9950 Macleod Trail SE
Calgary, AB
T2J 3K9

Participating Team(s)

Alberta Electric System Operator
Benevity Do Gooders
EY (Ernst & Young)
Mark's
Tenaris
Wood's Homes
WSP Canada Inc.
Red Division - Group 4 - Game 3
Start Time: 9:40 PM

Venue

Laser Quest Calgary
9950 Macleod Trail SE
Calgary, AB
T2J 3K9

Participating Team(s)

Alberta Electric System Operator
Benevity Do Gooders
EY (Ernst & Young)
Mark's
Tenaris
Wood's Homes
WSP Canada Inc.
Soccer
Pool D - Game 1
Registration: 8:30 AM
Start Time: 9:00 AM

Venue

Calgary Soccer Center (Indoor) - Alpha Field
7000 48 St SE
Calgary, AB
T2C 4E1

Matchup

Keyera vs Calgary Airport Authority
Pool D - Game 2
Registration: 8:30 AM
Start Time: 9:00 AM

Venue

Calgary Soccer Center (Indoor) - Beta Field
7000 48 St SE
Calgary, AB
T2C 4E1

Matchup

WSP Canada Inc. vs Crescent Point Energy Corp
Pool D - Game 3
Start Time: 10:00 AM

Venue

Calgary Soccer Center (Indoor) - Alpha Field
7000 48 St SE
Calgary, AB
T2C 4E1

Matchup

Crescent Point Energy Corp vs Keyera
Pool D - Game 4
Start Time: 10:00 AM

Venue

Calgary Soccer Center (Indoor) - Beta Field
7000 48 St SE
Calgary, AB
T2C 4E1

Matchup

Calgary Airport Authority vs WSP Canada Inc.
Pool D - Game 5
Start Time: 12:00 PM

Venue

Calgary Soccer Center (Indoor) - Alpha Field
7000 48 St SE
Calgary, AB
T2C 4E1

Matchup

Keyera vs WSP Canada Inc.
Pool D - Game 6
Start Time: 12:00 PM

Venue

Calgary Soccer Center (Indoor) - Beta Field
7000 48 St SE
Calgary, AB
T2C 4E1

Matchup

Calgary Airport Authority vs Crescent Point Energy Corp
Pool F - Game 1
Registration: 10:30 AM
Start Time: 11:00 AM

Venue

Calgary Soccer Center (Indoor) - Alpha Field
7000 48 St SE
Calgary, AB
T2C 4E1

Matchup

Tenaris vs Alberta Electric System Operator
Pool F - Game 2
Registration: 12:30 PM
Start Time: 1:00 PM

Venue

Calgary Soccer Center (Indoor) - Alpha Field
7000 48 St SE
Calgary, AB
T2C 4E1

Matchup

Alberta Electric System Operator vs Spartan Controls
Pool F - Game 3
Start Time: 2:00 PM

Venue

Calgary Soccer Center (Indoor) - Alpha Field
7000 48 St SE
Calgary, AB
T2C 4E1

Matchup

Spartan Controls vs Tenaris
Pool G - Game 1
Registration: 10:30 AM
Start Time: 11:00 AM

Venue

Calgary Soccer Center (Indoor) - Beta Field
7000 48 St SE
Calgary, AB
T2C 4E1

Matchup

ARC Resources Ltd. vs Mark's
Pool G - Game 2
Registration: 12:30 PM
Start Time: 1:00 PM

Venue

Calgary Soccer Center (Indoor) - Beta Field
7000 48 St SE
Calgary, AB
T2C 4E1

Matchup

Mark's vs Paramount Resources Ltd.
Pool G - Game 3
Start Time: 2:00 PM

Venue

Calgary Soccer Center (Indoor) - Beta Field
7000 48 St SE
Calgary, AB
T2C 4E1

Matchup

Paramount Resources Ltd. vs ARC Resources Ltd.
Pool H - Game 1
Registration: 8:30 AM
Start Time: 9:00 AM

Venue

Calgary Soccer Center (Indoor) - Charlie Field
7000 48 St SE
Calgary, AB
T2C 4E1

Matchup

AltaGas vs Wood's Homes
Pool H - Game 2
Registration: 8:30 AM
Start Time: 9:00 AM

Venue

Calgary Soccer Center (Indoor) - Delta Field
7000 48 St SE
Calgary, AB
T2C 4E1

Matchup

Repsol Oil and Gas Canada Inc. vs EY (Ernst & Young)
Pool H - Game 3
Start Time: 10:00 AM

Venue

Calgary Soccer Center (Indoor) - Charlie Field
7000 48 St SE
Calgary, AB
T2C 4E1

Matchup

EY (Ernst & Young) vs AltaGas
Pool H - Game 4
Start Time: 10:00 AM

Venue

Calgary Soccer Center (Indoor) - Delta Field
7000 48 St SE
Calgary, AB
T2C 4E1

Matchup

Wood's Homes vs Repsol Oil and Gas Canada Inc.
Pool H - Game 5
Start Time: 12:00 PM

Venue

Calgary Soccer Center (Indoor) - Charlie Field
7000 48 St SE
Calgary, AB
T2C 4E1

Matchup

AltaGas vs Repsol Oil and Gas Canada Inc.
Pool H - Game 6
Start Time: 12:00 PM

Venue

Calgary Soccer Center (Indoor) - Delta Field
7000 48 St SE
Calgary, AB
T2C 4E1

Matchup

Wood's Homes vs EY (Ernst & Young)
Monday, September 10th
Cribbage
Cribbage - Red Division
Registration: 5:30 PM
Start Time: 6:30 PM

Venue

Schanks South (Macleod Trail)
9627 Macleod Trail
Calgary, AB
T2J 0P6

Participating Team(s)

Alberta Electric System Operator
AltaGas
ARC Resources Ltd.
Benevity Do Gooders
Brookfield Residential
Calgary Airport Authority
Calgary Stampede
Chevron Canada
Crescent Point Energy Corp
EY (Ernst & Young)
Hexagon
Inter Pipeline
Keyera
Mark's
MNP LLP
Nutrien
Paramount Resources Ltd.
Repsol Oil and Gas Canada Inc.
Repsol Sport Centre
Rocky View County
Sobeys Inc. Western Canada
Spartan Controls
Tenaris
Wood's Homes
WSP Canada Inc.
Soccer
Pool A - Game 1
Registration: 5:30 PM
Start Time: 6:00 PM

Venue

Calgary Soccer Center (Indoor) - Alpha Field
7000 48 St SE
Calgary, AB
T2C 4E1

Matchup

AECOM vs Inter Pipeline
Pool A - Game 2
Registration: 6:30 PM
Start Time: 7:00 PM

Venue

Calgary Soccer Center (Indoor) - Alpha Field
7000 48 St SE
Calgary, AB
T2C 4E1

Matchup

Inter Pipeline vs Rocky View County
Pool A - Game 3
Start Time: 8:00 PM

Venue

Calgary Soccer Center (Indoor) - Alpha Field
7000 48 St SE
Calgary, AB
T2C 4E1

Matchup

Rocky View County vs AECOM
Pool B - Game 1
Registration: 5:30 PM
Start Time: 6:00 PM

Venue

Calgary Soccer Center (Indoor) - Beta Field
7000 48 St SE
Calgary, AB
T2C 4E1

Matchup

SNC-Lavalin Inc. vs Accenture
Pool B - Game 2
Registration: 6:30 PM
Start Time: 7:00 PM

Venue

Calgary Soccer Center (Indoor) - Beta Field
7000 48 St SE
Calgary, AB
T2C 4E1

Matchup

Accenture vs Chevron Canada
Pool B - Game 3
Start Time: 8:00 PM

Venue

Calgary Soccer Center (Indoor) - Beta Field
7000 48 St SE
Calgary, AB
T2C 4E1

Matchup

Chevron Canada vs SNC-Lavalin Inc.
Pool C - Game 1
Registration: 5:30 PM
Start Time: 6:00 PM

Venue

Calgary Soccer Center (Indoor) - Charlie Field
7000 48 St SE
Calgary, AB
T2C 4E1

Matchup

Nutrien vs Hexagon
Pool C - Game 2
Registration: 6:30 PM
Start Time: 7:00 PM

Venue

Calgary Soccer Center (Indoor) - Charlie Field
7000 48 St SE
Calgary, AB
T2C 4E1

Matchup

Hexagon vs MNP LLP
Pool C - Game 3
Start Time: 8:00 PM

Venue

Calgary Soccer Center (Indoor) - Charlie Field
7000 48 St SE
Calgary, AB
T2C 4E1

Matchup

MNP LLP vs Nutrien
Pool E - Game 1
Registration: 5:30 PM
Start Time: 6:00 PM

Venue

Calgary Soccer Center (Indoor) - Delta Field
7000 48 St SE
Calgary, AB
T2C 4E1

Matchup

Calgary Stampede vs Brookfield Residential
Pool E - Game 2
Registration: 6:30 PM
Start Time: 7:00 PM

Venue

Calgary Soccer Center (Indoor) - Delta Field
7000 48 St SE
Calgary, AB
T2C 4E1

Matchup

Brookfield Residential vs Benevity Do Gooders
Pool E - Game 3
Start Time: 8:00 PM

Venue

Calgary Soccer Center (Indoor) - Delta Field
7000 48 St SE
Calgary, AB
T2C 4E1

Matchup

Benevity Do Gooders vs Calgary Stampede
Tuesday, September 11th
Foosball
Pool A - Game 1
Registration: 5:30 PM
Start Time: 6:00 PM

Venue

The Laugh Shop at Hotel Blackfoot - Table 1
5940 Blackfoot Trail SE
Calgary, AB
T2H 2B5

Matchup

EY (Ernst & Young) vs Tenaris
Pool A - Game 2
Registration: 6:00 PM
Start Time: 6:30 PM

Venue

The Laugh Shop at Hotel Blackfoot - Table 1
5940 Blackfoot Trail SE
Calgary, AB
T2H 2B5

Matchup

Tenaris vs SNC-Lavalin Inc.
Pool A - Game 3
Registration: 6:30 PM
Start Time: 7:00 PM

Venue

The Laugh Shop at Hotel Blackfoot - Table 1
5940 Blackfoot Trail SE
Calgary, AB
T2H 2B5

Matchup

SNC-Lavalin Inc. vs EY (Ernst & Young)
Pool B - Game 1
Registration: 5:30 PM
Start Time: 6:00 PM

Venue

The Laugh Shop at Hotel Blackfoot - Table 2
5940 Blackfoot Trail SE
Calgary, AB
T2H 2B5

Matchup

Chevron Canada vs Keyera
Pool B - Game 2
Registration: 6:00 PM
Start Time: 6:30 PM

Venue

The Laugh Shop at Hotel Blackfoot - Table 2
5940 Blackfoot Trail SE
Calgary, AB
T2H 2B5

Matchup

Keyera vs Paramount Resources Ltd.
Pool B - Game 3
Registration: 6:30 PM
Start Time: 7:00 PM

Venue

The Laugh Shop at Hotel Blackfoot - Table 2
5940 Blackfoot Trail SE
Calgary, AB
T2H 2B5

Matchup

Paramount Resources Ltd. vs Chevron Canada
Pool C - Game 1
Registration: 5:30 PM
Start Time: 6:00 PM

Venue

The Laugh Shop at Hotel Blackfoot - Table 3
5940 Blackfoot Trail SE
Calgary, AB
T2H 2B5

Matchup

Alberta Electric System Operator vs Crescent Point Energy Corp
Pool C - Game 2
Registration: 5:30 PM
Start Time: 6:00 PM

Venue

The Laugh Shop at Hotel Blackfoot - Table 4
5940 Blackfoot Trail SE
Calgary, AB
T2H 2B5

Matchup

Repsol Oil and Gas Canada Inc. vs Mark's
Pool C - Game 3
Registration: 6:00 PM
Start Time: 6:30 PM

Venue

The Laugh Shop at Hotel Blackfoot - Table 3
5940 Blackfoot Trail SE
Calgary, AB
T2H 2B5

Matchup

Mark's vs Alberta Electric System Operator
Pool C - Game 4
Registration: 6:00 PM
Start Time: 6:30 PM

Venue

The Laugh Shop at Hotel Blackfoot - Table 4
5940 Blackfoot Trail SE
Calgary, AB
T2H 2B5

Matchup

Crescent Point Energy Corp vs Repsol Oil and Gas Canada Inc.
Pool C - Game 5
Registration: 6:30 PM
Start Time: 7:00 PM

Venue

The Laugh Shop at Hotel Blackfoot - Table 3
5940 Blackfoot Trail SE
Calgary, AB
T2H 2B5

Matchup

Alberta Electric System Operator vs Repsol Oil and Gas Canada Inc.
Pool C - Game 6
Registration: 6:30 PM
Start Time: 7:00 PM

Venue

The Laugh Shop at Hotel Blackfoot - Table 4
5940 Blackfoot Trail SE
Calgary, AB
T2H 2B5

Matchup

Crescent Point Energy Corp vs Mark's
Pool D - Game 1
Registration: 5:30 PM
Start Time: 6:00 PM

Venue

The Laugh Shop at Hotel Blackfoot - Table 5
5940 Blackfoot Trail SE
Calgary, AB
T2H 2B5

Matchup

Benevity Do Gooders vs Nutrien
Pool D - Game 2
Registration: 6:00 PM
Start Time: 6:30 PM

Venue

The Laugh Shop at Hotel Blackfoot - Table 5
5940 Blackfoot Trail SE
Calgary, AB
T2H 2B5

Matchup

Nutrien vs Spartan Controls
Pool D - Game 3
Registration: 6:30 PM
Start Time: 7:00 PM

Venue

The Laugh Shop at Hotel Blackfoot - Table 5
5940 Blackfoot Trail SE
Calgary, AB
T2H 2B5

Matchup

Spartan Controls vs Benevity Do Gooders
Pool E - Game 1
Registration: 5:30 PM
Start Time: 6:00 PM

Venue

The Laugh Shop at Hotel Blackfoot - Table 6
5940 Blackfoot Trail SE
Calgary, AB
T2H 2B5

Matchup

Hexagon vs AltaGas
Pool E - Game 2
Registration: 6:00 PM
Start Time: 6:30 PM

Venue

The Laugh Shop at Hotel Blackfoot - Table 6
5940 Blackfoot Trail SE
Calgary, AB
T2H 2B5

Matchup

AltaGas vs Calgary Stampede
Pool E - Game 3
Registration: 6:30 PM
Start Time: 7:00 PM

Venue

The Laugh Shop at Hotel Blackfoot - Table 6
5940 Blackfoot Trail SE
Calgary, AB
T2H 2B5

Matchup

Calgary Stampede vs Hexagon
Pool F - Game 1
Registration: 5:30 PM
Start Time: 6:00 PM

Venue

The Laugh Shop at Hotel Blackfoot - Table 7
5940 Blackfoot Trail SE
Calgary, AB
T2H 2B5

Matchup

WSP Canada Inc. vs MNP LLP
Pool F - Game 2
Registration: 5:30 PM
Start Time: 6:00 PM

Venue

The Laugh Shop at Hotel Blackfoot - Table 8
5940 Blackfoot Trail SE
Calgary, AB
T2H 2B5

Matchup

Inter Pipeline vs Brookfield Residential
Pool F - Game 3
Registration: 6:00 PM
Start Time: 6:30 PM

Venue

The Laugh Shop at Hotel Blackfoot - Table 7
5940 Blackfoot Trail SE
Calgary, AB
T2H 2B5

Matchup

Brookfield Residential vs WSP Canada Inc.
Pool F - Game 4
Registration: 6:00 PM
Start Time: 6:30 PM

Venue

The Laugh Shop at Hotel Blackfoot - Table 8
5940 Blackfoot Trail SE
Calgary, AB
T2H 2B5

Matchup

MNP LLP vs Inter Pipeline
Pool F - Game 5
Registration: 6:30 PM
Start Time: 7:00 PM

Venue

The Laugh Shop at Hotel Blackfoot - Table 7
5940 Blackfoot Trail SE
Calgary, AB
T2H 2B5

Matchup

WSP Canada Inc. vs Inter Pipeline
Pool F - Game 6
Registration: 6:30 PM
Start Time: 7:00 PM

Venue

The Laugh Shop at Hotel Blackfoot - Table 8
5940 Blackfoot Trail SE
Calgary, AB
T2H 2B5

Matchup

MNP LLP vs Brookfield Residential
Winner Pool A vs. Winner Pool B - Qualifying Teams Only
Registration: 7:00 PM
Start Time: 7:30 PM

Venue

The Laugh Shop at Hotel Blackfoot - Table 1
5940 Blackfoot Trail SE
Calgary, AB
T2H 2B5

Participating Team(s)

Chevron Canada
EY (Ernst & Young)
Keyera
Paramount Resources Ltd.
SNC-Lavalin Inc.
Tenaris
Winner Pool D vs. Winner Pool E - Qualifying Teams Only
Registration: 7:00 PM
Start Time: 7:30 PM

Venue

The Laugh Shop at Hotel Blackfoot - Table 2
5940 Blackfoot Trail SE
Calgary, AB
T2H 2B5

Participating Team(s)

AltaGas
Benevity Do Gooders
Calgary Stampede
Hexagon
Nutrien
Spartan Controls
Winner Pool A/B vs. Winner Pool C - Qualifying Teams Only
Registration: 7:30 PM
Start Time: 8:00 PM

Venue

The Laugh Shop at Hotel Blackfoot - Table 1
5940 Blackfoot Trail SE
Calgary, AB
T2H 2B5

Participating Team(s)

Alberta Electric System Operator
Chevron Canada
Crescent Point Energy Corp
EY (Ernst & Young)
Keyera
Mark's
Paramount Resources Ltd.
Repsol Oil and Gas Canada Inc.
SNC-Lavalin Inc.
Tenaris
Winner Pool D/E vs. Winner Pool F - Qualifying Teams Only
Registration: 7:30 PM
Start Time: 8:00 PM

Venue

The Laugh Shop at Hotel Blackfoot - Table 2
5940 Blackfoot Trail SE
Calgary, AB
T2H 2B5

Participating Team(s)

AltaGas
Benevity Do Gooders
Brookfield Residential
Calgary Stampede
Hexagon
Inter Pipeline
MNP LLP
Nutrien
Spartan Controls
WSP Canada Inc.
Gold Medal Game - Qualifying Teams Only
Registration: 8:00 PM
Start Time: 8:30 PM

Venue

The Laugh Shop at Hotel Blackfoot - Table 1
5940 Blackfoot Trail SE
Calgary, AB
T2H 2B5

Participating Team(s)

Alberta Electric System Operator
AltaGas
Benevity Do Gooders
Brookfield Residential
Calgary Stampede
Chevron Canada
Crescent Point Energy Corp
EY (Ernst & Young)
Hexagon
Inter Pipeline
Keyera
Mark's
MNP LLP
Nutrien
Paramount Resources Ltd.
Repsol Oil and Gas Canada Inc.
SNC-Lavalin Inc.
Spartan Controls
Tenaris
WSP Canada Inc.
Bronze Medal Game - Qualifying Teams Only
Registration: 8:00 PM
Start Time: 8:30 PM

Venue

The Laugh Shop at Hotel Blackfoot - Table 2
5940 Blackfoot Trail SE
Calgary, AB
T2H 2B5

Participating Team(s)

Alberta Electric System Operator
AltaGas
Benevity Do Gooders
Brookfield Residential
Calgary Stampede
Chevron Canada
Crescent Point Energy Corp
EY (Ernst & Young)
Hexagon
Inter Pipeline
Keyera
Mark's
MNP LLP
Nutrien
Paramount Resources Ltd.
Repsol Oil and Gas Canada Inc.
SNC-Lavalin Inc.
Spartan Controls
Tenaris
WSP Canada Inc.
Wednesday, September 12th
Table Tennis
Pool A - Game 1
Registration: 5:30 PM
Start Time: 6:00 PM

Venue

CUSTTA (Sunridge Badminton Centre ) - Table 1
401 33 St NE
Calgary, AB
T2A 7R3

Matchup

Alberta Electric System Operator vs Chevron Canada
Pool A - Game 2
Registration: 6:30 PM
Start Time: 7:00 PM

Venue

CUSTTA (Sunridge Badminton Centre ) - Table 1
401 33 St NE
Calgary, AB
T2A 7R3

Matchup

Chevron Canada vs MNP LLP
Pool A - Game 3
Start Time: 8:00 PM

Venue

CUSTTA (Sunridge Badminton Centre ) - Table 1
401 33 St NE
Calgary, AB
T2A 7R3

Matchup

MNP LLP vs Alberta Electric System Operator
Pool B - Game 1
Registration: 5:30 PM
Start Time: 6:00 PM

Venue

CUSTTA (Sunridge Badminton Centre ) - Table 2
401 33 St NE
Calgary, AB
T2A 7R3

Matchup

Wood's Homes vs Brookfield Residential
Pool B - Game 2
Registration: 6:30 PM
Start Time: 7:00 PM

Venue

CUSTTA (Sunridge Badminton Centre ) - Table 2
401 33 St NE
Calgary, AB
T2A 7R3

Matchup

Brookfield Residential vs Tenaris
Pool B - Game 3
Start Time: 8:00 PM

Venue

CUSTTA (Sunridge Badminton Centre ) - Table 2
401 33 St NE
Calgary, AB
T2A 7R3

Matchup

Tenaris vs Wood's Homes
Pool C - Game 1
Registration: 5:30 PM
Start Time: 6:00 PM

Venue

CUSTTA (Sunridge Badminton Centre ) - Table 3
401 33 St NE
Calgary, AB
T2A 7R3

Matchup

Benevity Do Gooders vs Hexagon
Pool C - Game 2
Registration: 6:30 PM
Start Time: 7:00 PM

Venue

CUSTTA (Sunridge Badminton Centre ) - Table 3
401 33 St NE
Calgary, AB
T2A 7R3

Matchup

Hexagon vs Calgary Airport Authority
Pool C - Game 3
Start Time: 8:00 PM

Venue

CUSTTA (Sunridge Badminton Centre ) - Table 3
401 33 St NE
Calgary, AB
T2A 7R3

Matchup

Calgary Airport Authority vs Benevity Do Gooders
Pool D - Game 1
Registration: 5:30 PM
Start Time: 6:00 PM

Venue

CUSTTA (Sunridge Badminton Centre ) - Table 4
401 33 St NE
Calgary, AB
T2A 7R3

Matchup

Inter Pipeline vs Calgary Stampede
Pool D - Game 2
Registration: 6:30 PM
Start Time: 7:00 PM

Venue

CUSTTA (Sunridge Badminton Centre ) - Table 4
401 33 St NE
Calgary, AB
T2A 7R3

Matchup

Calgary Stampede vs Crescent Point Energy Corp
Pool D - Game 3
Start Time: 8:00 PM

Venue

CUSTTA (Sunridge Badminton Centre ) - Table 4
401 33 St NE
Calgary, AB
T2A 7R3

Matchup

Crescent Point Energy Corp vs Inter Pipeline
Pool E - Game 1
Registration: 5:30 PM
Start Time: 6:00 PM

Venue

CUSTTA (Sunridge Badminton Centre ) - Table 5
401 33 St NE
Calgary, AB
T2A 7R3

Matchup

WSP Canada Inc. vs Spartan Controls
Pool E - Game 2
Registration: 6:30 PM
Start Time: 7:00 PM

Venue

CUSTTA (Sunridge Badminton Centre ) - Table 5
401 33 St NE
Calgary, AB
T2A 7R3

Matchup

Spartan Controls vs Mark's
Pool E - Game 3
Start Time: 8:00 PM

Venue

CUSTTA (Sunridge Badminton Centre ) - Table 5
401 33 St NE
Calgary, AB
T2A 7R3

Matchup

Mark's vs WSP Canada Inc.
Pool F - Game 1
Registration: 5:30 PM
Start Time: 6:00 PM

Venue

CUSTTA (Sunridge Badminton Centre ) - Table 6
401 33 St NE
Calgary, AB
T2A 7R3

Matchup

AltaGas vs Repsol Oil and Gas Canada Inc.
Pool F - Game 2
Registration: 5:30 PM
Start Time: 6:00 PM

Venue

CUSTTA (Sunridge Badminton Centre ) - Table 7
401 33 St NE
Calgary, AB
T2A 7R3

Matchup

Rocky View County vs Nutrien
Pool F - Game 3
Start Time: 7:00 PM

Venue

CUSTTA (Sunridge Badminton Centre ) - Table 6
401 33 St NE
Calgary, AB
T2A 7R3

Matchup

Nutrien vs AltaGas
Pool F - Game 4
Start Time: 7:00 PM

Venue

CUSTTA (Sunridge Badminton Centre ) - Table 7
401 33 St NE
Calgary, AB
T2A 7R3

Matchup

Repsol Oil and Gas Canada Inc. vs Rocky View County
Pool F - Game 5
Start Time: 8:00 PM

Venue

CUSTTA (Sunridge Badminton Centre ) - Table 6
401 33 St NE
Calgary, AB
T2A 7R3

Matchup

AltaGas vs Rocky View County
Pool F - Game 6
Start Time: 8:00 PM

Venue

CUSTTA (Sunridge Badminton Centre ) - Table 7
401 33 St NE
Calgary, AB
T2A 7R3

Matchup

Repsol Oil and Gas Canada Inc. vs Nutrien
Pool G - Game 1
Registration: 5:30 PM
Start Time: 6:00 PM

Venue

CUSTTA (Sunridge Badminton Centre ) - Table 8
401 33 St NE
Calgary, AB
T2A 7R3

Matchup

SNC-Lavalin Inc. vs Keyera
Pool G - Game 2
Registration: 5:30 PM
Start Time: 6:00 PM

Venue

CUSTTA (Sunridge Badminton Centre ) - Table 9
401 33 St NE
Calgary, AB
T2A 7R3

Matchup

Paramount Resources Ltd. vs EY (Ernst & Young)
Pool G - Game 3
Start Time: 7:00 PM

Venue

CUSTTA (Sunridge Badminton Centre ) - Table 8
401 33 St NE
Calgary, AB
T2A 7R3

Matchup

EY (Ernst & Young) vs SNC-Lavalin Inc.
Pool G - Game 4
Start Time: 7:00 PM

Venue

CUSTTA (Sunridge Badminton Centre ) - Table 9
401 33 St NE
Calgary, AB
T2A 7R3

Matchup

Keyera vs Paramount Resources Ltd.
Pool G - Game 5
Start Time: 8:00 PM

Venue

CUSTTA (Sunridge Badminton Centre ) - Table 8
401 33 St NE
Calgary, AB
T2A 7R3

Matchup

SNC-Lavalin Inc. vs Paramount Resources Ltd.
Pool G - Game 6
Start Time: 8:00 PM

Venue

CUSTTA (Sunridge Badminton Centre ) - Table 9
401 33 St NE
Calgary, AB
T2A 7R3

Matchup

Keyera vs EY (Ernst & Young)
Volleyball
Pool A - Game 1
Registration: 5:30 PM
Start Time: 6:00 PM

Venue

Rally Pointe - Court 1
11511 35 St SE
Calgary, AB
T2Z 4B1

Matchup

Spartan Controls vs Alberta Electric System Operator
Pool A - Game 2
Registration: 6:30 PM
Start Time: 7:00 PM

Venue

Rally Pointe - Court 1
11511 35 St SE
Calgary, AB
T2Z 4B1

Matchup

Alberta Electric System Operator vs Tenaris
Pool A - Game 3
Start Time: 8:00 PM

Venue

Rally Pointe - Court 1
11511 35 St SE
Calgary, AB
T2Z 4B1

Matchup

Tenaris vs Spartan Controls
Pool B - Game 1
Registration: 5:30 PM
Start Time: 6:00 PM

Venue

Rally Pointe - Court 2
11511 35 St SE
Calgary, AB
T2Z 4B1

Matchup

Nutrien vs Brookfield Residential
Pool B - Game 2
Registration: 6:30 PM
Start Time: 7:00 PM

Venue

Rally Pointe - Court 2
11511 35 St SE
Calgary, AB
T2Z 4B1

Matchup

Brookfield Residential vs WSP Canada Inc.
Pool B - Game 3
Start Time: 8:00 PM

Venue

Rally Pointe - Court 2
11511 35 St SE
Calgary, AB
T2Z 4B1

Matchup

WSP Canada Inc. vs Nutrien
Pool C - Game 1
Registration: 5:30 PM
Start Time: 6:00 PM

Venue

Rally Pointe - Court 3
11511 35 St SE
Calgary, AB
T2Z 4B1

Matchup

Rocky View County vs AECOM
Pool C - Game 2
Registration: 6:30 PM
Start Time: 7:00 PM

Venue

Rally Pointe - Court 3
11511 35 St SE
Calgary, AB
T2Z 4B1

Matchup

AECOM vs Repsol Oil and Gas Canada Inc.
Pool C - Game 3
Start Time: 8:00 PM

Venue

Rally Pointe - Court 3
11511 35 St SE
Calgary, AB
T2Z 4B1

Matchup

Repsol Oil and Gas Canada Inc. vs Rocky View County
Pool D - Game 1
Registration: 5:30 PM
Start Time: 6:00 PM

Venue

Rally Pointe - Court 4
11511 35 St SE
Calgary, AB
T2Z 4B1

Matchup

Wood's Homes vs Paramount Resources Ltd.
Pool D - Game 2
Registration: 6:30 PM
Start Time: 7:00 PM

Venue

Rally Pointe - Court 4
11511 35 St SE
Calgary, AB
T2Z 4B1

Matchup

Paramount Resources Ltd. vs ARC Resources Ltd.
Pool D - Game 3
Start Time: 8:00 PM

Venue

Rally Pointe - Court 4
11511 35 St SE
Calgary, AB
T2Z 4B1

Matchup

ARC Resources Ltd. vs Wood's Homes
Pool E - Game 1
Registration: 5:30 PM
Start Time: 6:00 PM

Venue

Rally Pointe - Court 5
11511 35 St SE
Calgary, AB
T2Z 4B1

Matchup

MNP LLP vs Accenture
Pool E - Game 2
Registration: 6:30 PM
Start Time: 7:00 PM

Venue

Rally Pointe - Court 5
11511 35 St SE
Calgary, AB
T2Z 4B1

Matchup

Accenture vs Mark's
Pool E - Game 3
Start Time: 9:00 PM

Venue

Rally Pointe - Court 5
11511 35 St SE
Calgary, AB
T2Z 4B1

Matchup

Mark's vs MNP LLP
Pool F - Game 1
Registration: 5:30 PM
Start Time: 6:00 PM

Venue

Rally Pointe - Court 6
11511 35 St SE
Calgary, AB
T2Z 4B1

Matchup

Keyera vs AltaGas
Pool F - Game 2
Registration: 7:30 PM
Start Time: 8:00 PM

Venue

Rally Pointe - Court 6
11511 35 St SE
Calgary, AB
T2Z 4B1

Matchup

AltaGas vs Inter Pipeline
Pool F - Game 3
Start Time: 9:00 PM

Venue

Rally Pointe - Court 6
11511 35 St SE
Calgary, AB
T2Z 4B1

Matchup

Inter Pipeline vs Keyera
Pool G - Game 1
Registration: 6:30 PM
Start Time: 7:00 PM

Venue

Rally Pointe - Court 7
11511 35 St SE
Calgary, AB
T2Z 4B1

Matchup

Hexagon vs Benevity Do Gooders
Pool G - Game 2
Registration: 7:30 PM
Start Time: 8:00 PM

Venue

Rally Pointe - Court 7
11511 35 St SE
Calgary, AB
T2Z 4B1

Matchup

Benevity Do Gooders vs EY (Ernst & Young)
Pool G - Game 3
Registration: 8:30 PM
Start Time: 9:00 PM

Venue

Rally Pointe - Court 7
11511 35 St SE
Calgary, AB
T2Z 4B1

Matchup

EY (Ernst & Young) vs Hexagon
Pool H - Game 1
Registration: 5:30 PM
Start Time: 6:00 PM

Venue

Rally Pointe - Court 7
11511 35 St SE
Calgary, AB
T2Z 4B1

Matchup

Chevron Canada vs Crescent Point Energy Corp
Pool H - Game 2
Registration: 5:30 PM
Start Time: 6:00 PM

Venue

Rally Pointe - Court 8
11511 35 St SE
Calgary, AB
T2Z 4B1

Matchup

Calgary Airport Authority vs Calgary Stampede
Pool H - Game 3
Start Time: 7:00 PM

Venue

Rally Pointe - Court 6
11511 35 St SE
Calgary, AB
T2Z 4B1

Matchup

Calgary Stampede vs Chevron Canada
Pool H - Game 4
Start Time: 7:00 PM

Venue

Rally Pointe - Court 8
11511 35 St SE
Calgary, AB
T2Z 4B1

Matchup

Crescent Point Energy Corp vs Calgary Airport Authority
Pool H - Game 5
Start Time: 8:00 PM

Venue

Rally Pointe - Court 5
11511 35 St SE
Calgary, AB
T2Z 4B1

Matchup

Chevron Canada vs Calgary Airport Authority
Pool H - Game 6
Start Time: 8:00 PM

Venue

Rally Pointe - Court 8
11511 35 St SE
Calgary, AB
T2Z 4B1

Matchup

Crescent Point Energy Corp vs Calgary Stampede
Thursday, September 13th
Game Board Challenge
Game Board Challenge - Networking Lunch (optional opportunity for participating companies)
Start Time: 12:00 PM

Venue

Crescent Point Energy (Floor 19)
585 8 Ave SW
Calgary, AB
T2P 1G1

Participating Team(s)

Alberta Electric System Operator
AltaGas
Benevity Do Gooders
Calgary Airport Authority
Calgary Stampede
Chevron Canada
Crescent Point Energy Corp
Hexagon
Inter Pipeline
Keyera
Mark's
MNP LLP
Nutrien
Repsol Oil and Gas Canada Inc.
Rocky View County
Spartan Controls
Wood's Homes
Horseshoes
Pool A - Game 1
Registration: 6:00 PM
Start Time: 6:30 PM

Venue

Calgary Horseshoe Club - Pit 11
4310 78 Ave SE
Calgary, AB
T2C 2Z5

Matchup

Wood's Homes vs Hexagon
Pool A - Game 2
Registration: 6:30 PM
Start Time: 7:00 PM

Venue

Calgary Horseshoe Club - Pit 11
4310 78 Ave SE
Calgary, AB
T2C 2Z5

Matchup

Hexagon vs Alberta Electric System Operator
Pool A - Game 3
Start Time: 7:30 PM

Venue

Calgary Horseshoe Club - Pit 11
4310 78 Ave SE
Calgary, AB
T2C 2Z5

Matchup

Alberta Electric System Operator vs Wood's Homes
Pool B - Game 1
Registration: 6:00 PM
Start Time: 6:30 PM

Venue

Calgary Horseshoe Club - Pit 12
4310 78 Ave SE
Calgary, AB
T2C 2Z5

Matchup

Crescent Point Energy Corp vs Spartan Controls
Pool B - Game 2
Registration: 6:30 PM
Start Time: 7:00 PM

Venue

Calgary Horseshoe Club - Pit 12
4310 78 Ave SE
Calgary, AB
T2C 2Z5

Matchup

Spartan Controls vs Nutrien
Pool B - Game 3
Start Time: 7:30 PM

Venue

Calgary Horseshoe Club - Pit 12
4310 78 Ave SE
Calgary, AB
T2C 2Z5

Matchup

Nutrien vs Crescent Point Energy Corp
Pool C - Game 1
Registration: 6:00 PM
Start Time: 6:30 PM

Venue

Calgary Horseshoe Club - Pit 13
4310 78 Ave SE
Calgary, AB
T2C 2Z5

Matchup

SNC-Lavalin Inc. vs WSP Canada Inc.
Pool C - Game 2
Registration: 6:30 PM
Start Time: 7:00 PM

Venue

Calgary Horseshoe Club - Pit 13
4310 78 Ave SE
Calgary, AB
T2C 2Z5

Matchup

WSP Canada Inc. vs Calgary Airport Authority
Pool C - Game 3
Start Time: 7:30 PM

Venue

Calgary Horseshoe Club - Pit 13
4310 78 Ave SE
Calgary, AB
T2C 2Z5

Matchup

Calgary Airport Authority vs SNC-Lavalin Inc.
Pool D - Game 1
Registration: 6:00 PM
Start Time: 6:30 PM

Venue

Calgary Horseshoe Club - Pit 14
4310 78 Ave SE
Calgary, AB
T2C 2Z5

Matchup

Calgary Stampede vs Repsol Oil and Gas Canada Inc.
Pool D - Game 2
Registration: 6:30 PM
Start Time: 7:00 PM

Venue

Calgary Horseshoe Club - Pit 14
4310 78 Ave SE
Calgary, AB
T2C 2Z5

Matchup

Repsol Oil and Gas Canada Inc. vs Benevity Do Gooders
Pool D - Game 3
Start Time: 7:30 PM

Venue

Calgary Horseshoe Club - Pit 14
4310 78 Ave SE
Calgary, AB
T2C 2Z5

Matchup

Benevity Do Gooders vs Calgary Stampede
Pool E - Game 1
Registration: 6:00 PM
Start Time: 6:30 PM

Venue

Calgary Horseshoe Club - Pit 15
4310 78 Ave SE
Calgary, AB
T2C 2Z5

Matchup

Brookfield Residential vs Keyera
Pool E - Game 2
Registration: 6:30 PM
Start Time: 7:00 PM

Venue

Calgary Horseshoe Club - Pit 15
4310 78 Ave SE
Calgary, AB
T2C 2Z5

Matchup

Keyera vs MNP LLP
Pool E - Game 3
Start Time: 7:30 PM

Venue

Calgary Horseshoe Club - Pit 15
4310 78 Ave SE
Calgary, AB
T2C 2Z5

Matchup

MNP LLP vs Brookfield Residential
Pool F - Game 1
Registration: 6:00 PM
Start Time: 6:30 PM

Venue

Calgary Horseshoe Club - Pit 16
4310 78 Ave SE
Calgary, AB
T2C 2Z5

Matchup

Mark's vs AltaGas
Pool F - Game 2
Registration: 6:30 PM
Start Time: 7:00 PM

Venue

Calgary Horseshoe Club - Pit 16
4310 78 Ave SE
Calgary, AB
T2C 2Z5

Matchup

AltaGas vs Inter Pipeline
Pool F - Game 3
Start Time: 7:30 PM

Venue

Calgary Horseshoe Club - Pit 16
4310 78 Ave SE
Calgary, AB
T2C 2Z5

Matchup

Inter Pipeline vs Mark's
Pool G - Game 1
Registration: 6:00 PM
Start Time: 6:30 PM

Venue

Calgary Horseshoe Club - Pit 17
4310 78 Ave SE
Calgary, AB
T2C 2Z5

Matchup

Rocky View County vs Chevron Canada
Pool G - Game 2
Registration: 6:00 PM
Start Time: 6:30 PM

Venue

Calgary Horseshoe Club - Pit 18
4310 78 Ave SE
Calgary, AB
T2C 2Z5

Matchup

Paramount Resources Ltd. vs Accenture
Pool G - Game 3
Start Time: 7:00 PM

Venue

Calgary Horseshoe Club - Pit 17
4310 78 Ave SE
Calgary, AB
T2C 2Z5

Matchup

Accenture vs Rocky View County
Pool G - Game 4
Start Time: 7:00 PM

Venue

Calgary Horseshoe Club - Pit 18
4310 78 Ave SE
Calgary, AB
T2C 2Z5

Matchup

Chevron Canada vs Paramount Resources Ltd.
Pool G - Game 5
Start Time: 7:30 PM

Venue

Calgary Horseshoe Club - Pit 17
4310 78 Ave SE
Calgary, AB
T2C 2Z5

Matchup

Rocky View County vs Paramount Resources Ltd.
Pool G - Game 6
Start Time: 7:30 PM

Venue

Calgary Horseshoe Club - Pit 18
4310 78 Ave SE
Calgary, AB
T2C 2Z5

Matchup

Chevron Canada vs Accenture
Winner Pool A vs. Winner Pool B - Qualifying Teams Only
Start Time: 8:00 PM

Venue

Calgary Horseshoe Club - Pit 11
4310 78 Ave SE
Calgary, AB
T2C 2Z5

Participating Team(s)

Alberta Electric System Operator
Crescent Point Energy Corp
Hexagon
Nutrien
Spartan Controls
Wood's Homes
Winner Pool C vs. Winner Pool D - Qualifying Teams Only
Start Time: 8:00 PM

Venue

Calgary Horseshoe Club - Pit 12
4310 78 Ave SE
Calgary, AB
T2C 2Z5

Participating Team(s)

Benevity Do Gooders
Calgary Airport Authority
Calgary Stampede
Repsol Oil and Gas Canada Inc.
SNC-Lavalin Inc.
WSP Canada Inc.
Winner Pool E vs. Winner Pool F - Qualifying Teams Only
Start Time: 8:00 PM

Venue

Calgary Horseshoe Club - Pit 13
4310 78 Ave SE
Calgary, AB
T2C 2Z5

Participating Team(s)

AltaGas
Brookfield Residential
Inter Pipeline
Keyera
Mark's
MNP LLP
Winner Pool G vs. Winner Pool A/B - Qualifying Teams Only
Start Time: 8:30 PM

Venue

Calgary Horseshoe Club - Pit 11
4310 78 Ave SE
Calgary, AB
T2C 2Z5

Participating Team(s)

Accenture
Alberta Electric System Operator
Chevron Canada
Crescent Point Energy Corp
Hexagon
Nutrien
Paramount Resources Ltd.
Rocky View County
Spartan Controls
Wood's Homes
Winner Pool C/D vs. Winner Pool E/F - Qualifying Teams Only
Start Time: 8:30 PM

Venue

Calgary Horseshoe Club - Pit 12
4310 78 Ave SE
Calgary, AB
T2C 2Z5

Participating Team(s)

AltaGas
Benevity Do Gooders
Brookfield Residential
Calgary Airport Authority
Calgary Stampede
Inter Pipeline
Keyera
Mark's
MNP LLP
Repsol Oil and Gas Canada Inc.
SNC-Lavalin Inc.
WSP Canada Inc.
Gold Medal Game - Qualifying Teams Only
Start Time: 9:00 PM

Venue

Calgary Horseshoe Club - Pit 11
4310 78 Ave SE
Calgary, AB
T2C 2Z5

Participating Team(s)

Accenture
Alberta Electric System Operator
AltaGas
Benevity Do Gooders
Brookfield Residential
Calgary Airport Authority
Calgary Stampede
Chevron Canada
Crescent Point Energy Corp
Hexagon
Inter Pipeline
Keyera
Mark's
MNP LLP
Nutrien
Paramount Resources Ltd.
Repsol Oil and Gas Canada Inc.
Rocky View County
SNC-Lavalin Inc.
Spartan Controls
Wood's Homes
WSP Canada Inc.
Bronze Medal Game - Qualifying Teams Only
Start Time: 9:00 PM

Venue

Calgary Horseshoe Club - Pit 12
4310 78 Ave SE
Calgary, AB
T2C 2Z5

Participating Team(s)

Accenture
Alberta Electric System Operator
AltaGas
Benevity Do Gooders
Brookfield Residential
Calgary Airport Authority
Calgary Stampede
Chevron Canada
Crescent Point Energy Corp
Hexagon
Inter Pipeline
Keyera
Mark's
MNP LLP
Nutrien
Paramount Resources Ltd.
Repsol Oil and Gas Canada Inc.
Rocky View County
SNC-Lavalin Inc.
Spartan Controls
Wood's Homes
WSP Canada Inc.
Soccer
Winner Pool A vs. Winner Pool B - Qualifying Teams Only
Registration: 5:30 PM
Start Time: 6:00 PM

Venue

Calgary Soccer Center (Indoor) - Alpha Field
7000 48 St SE
Calgary, AB
T2C 4E1

Participating Team(s)

Accenture
AECOM
Chevron Canada
Inter Pipeline
Rocky View County
SNC-Lavalin Inc.
Winner Pool C vs. Winner Pool D - Qualifying Teams Only
Registration: 5:30 PM
Start Time: 6:00 PM

Venue

Calgary Soccer Center (Indoor) - Beta Field
7000 48 St SE
Calgary, AB
T2C 4E1

Participating Team(s)

Calgary Airport Authority
Crescent Point Energy Corp
Hexagon
Keyera
MNP LLP
Nutrien
WSP Canada Inc.
Winner Pool E vs. Winner Pool F - Qualifying Teams Only
Registration: 5:30 PM
Start Time: 6:00 PM

Venue

Calgary Soccer Center (Indoor) - Charlie Field
7000 48 St SE
Calgary, AB
T2C 4E1

Participating Team(s)

Alberta Electric System Operator
Benevity Do Gooders
Brookfield Residential
Calgary Stampede
Spartan Controls
Tenaris
Winner Pool G vs. Winner Pool H - Qualifying Teams Only
Registration: 5:30 PM
Start Time: 6:00 PM

Venue

Calgary Soccer Center (Indoor) - Delta Field
7000 48 St SE
Calgary, AB
T2C 4E1

Participating Team(s)

AltaGas
ARC Resources Ltd.
EY (Ernst & Young)
Mark's
Paramount Resources Ltd.
Repsol Oil and Gas Canada Inc.
Wood's Homes
Winner Pool A/B vs. Winner Pool C/D - Qualifying Teams Only
Start Time: 7:00 PM

Venue

Calgary Soccer Center (Indoor) - Alpha Field
7000 48 St SE
Calgary, AB
T2C 4E1

Participating Team(s)

Accenture
AECOM
Calgary Airport Authority
Chevron Canada
Crescent Point Energy Corp
Hexagon
Inter Pipeline
Keyera
MNP LLP
Nutrien
Rocky View County
SNC-Lavalin Inc.
WSP Canada Inc.
Winner Pool E/F vs. Winner Pool G/H - Qualifying Teams Only
Start Time: 7:00 PM

Venue

Calgary Soccer Center (Indoor) - Beta Field
7000 48 St SE
Calgary, AB
T2C 4E1

Participating Team(s)

Alberta Electric System Operator
AltaGas
ARC Resources Ltd.
Benevity Do Gooders
Brookfield Residential
Calgary Stampede
EY (Ernst & Young)
Mark's
Paramount Resources Ltd.
Repsol Oil and Gas Canada Inc.
Spartan Controls
Tenaris
Wood's Homes
Gold Medal Game - Qualifying Teams Only
Start Time: 9:00 PM

Venue

Calgary Soccer Center (Indoor) - Alpha Field
7000 48 St SE
Calgary, AB
T2C 4E1

Participating Team(s)

Accenture
AECOM
Alberta Electric System Operator
AltaGas
ARC Resources Ltd.
Benevity Do Gooders
Brookfield Residential
Calgary Airport Authority
Calgary Stampede
Chevron Canada
Crescent Point Energy Corp
EY (Ernst & Young)
Hexagon
Inter Pipeline
Keyera
Mark's
MNP LLP
Nutrien
Paramount Resources Ltd.
Repsol Oil and Gas Canada Inc.
Rocky View County
SNC-Lavalin Inc.
Spartan Controls
Tenaris
Wood's Homes
WSP Canada Inc.
Bronze Medal Game - Qualifying Teams Only
Start Time: 9:00 PM

Venue

Calgary Soccer Center (Indoor) - Beta Field
7000 48 St SE
Calgary, AB
T2C 4E1

Participating Team(s)

Accenture
AECOM
Alberta Electric System Operator
AltaGas
ARC Resources Ltd.
Benevity Do Gooders
Brookfield Residential
Calgary Airport Authority
Calgary Stampede
Chevron Canada
Crescent Point Energy Corp
EY (Ernst & Young)
Hexagon
Inter Pipeline
Keyera
Mark's
MNP LLP
Nutrien
Paramount Resources Ltd.
Repsol Oil and Gas Canada Inc.
Rocky View County
SNC-Lavalin Inc.
Spartan Controls
Tenaris
Wood's Homes
WSP Canada Inc.
Table Tennis
Winner Pool A vs. Winner Pool B - Qualifying Teams Only
Registration: 5:30 PM
Start Time: 6:00 PM

Venue

CUSTTA (Sunridge Badminton Centre ) - Table 7
401 33 St NE
Calgary, AB
T2A 7R3

Participating Team(s)

Alberta Electric System Operator
Brookfield Residential
Chevron Canada
MNP LLP
Tenaris
Wood's Homes
Winner Pool C vs. Winner Pool D - Qualifying Teams Only
Registration: 5:30 PM
Start Time: 6:00 PM

Venue

CUSTTA (Sunridge Badminton Centre ) - Table 8
401 33 St NE
Calgary, AB
T2A 7R3

Participating Team(s)

Benevity Do Gooders
Calgary Airport Authority
Calgary Stampede
Crescent Point Energy Corp
Hexagon
Inter Pipeline
Winner Pool E vs. Winner Pool F - Qualifying Teams Only
Registration: 5:30 PM
Start Time: 6:00 PM

Venue

CUSTTA (Sunridge Badminton Centre ) - Table 9
401 33 St NE
Calgary, AB
T2A 7R3

Participating Team(s)

AltaGas
Mark's
Nutrien
Repsol Oil and Gas Canada Inc.
Rocky View County
Spartan Controls
WSP Canada Inc.
Winner Pool G vs. Winner Pool A/B - Qualifying Teams Only
Registration: 6:30 PM
Start Time: 7:00 PM

Venue

CUSTTA (Sunridge Badminton Centre ) - Table 7
401 33 St NE
Calgary, AB
T2A 7R3

Participating Team(s)

Alberta Electric System Operator
Brookfield Residential
Chevron Canada
EY (Ernst & Young)
Keyera
MNP LLP
Paramount Resources Ltd.
SNC-Lavalin Inc.
Tenaris
Wood's Homes
Winner Pool C/D vs. Winner Pool E/F - Qualifying Teams Only
Start Time: 7:00 PM

Venue

CUSTTA (Sunridge Badminton Centre ) - Table 8
401 33 St NE
Calgary, AB
T2A 7R3

Participating Team(s)

AltaGas
Benevity Do Gooders
Calgary Airport Authority
Calgary Stampede
Crescent Point Energy Corp
Hexagon
Inter Pipeline
Mark's
Nutrien
Repsol Oil and Gas Canada Inc.
Rocky View County
Spartan Controls
WSP Canada Inc.
Gold Medal Game - Qualifying Teams Only
Start Time: 8:00 PM

Venue

CUSTTA (Sunridge Badminton Centre ) - Table 7
401 33 St NE
Calgary, AB
T2A 7R3

Participating Team(s)

Alberta Electric System Operator
AltaGas
Benevity Do Gooders
Brookfield Residential
Calgary Airport Authority
Calgary Stampede
Chevron Canada
Crescent Point Energy Corp
EY (Ernst & Young)
Hexagon
Inter Pipeline
Keyera
Mark's
MNP LLP
Nutrien
Paramount Resources Ltd.
Repsol Oil and Gas Canada Inc.
Rocky View County
SNC-Lavalin Inc.
Spartan Controls
Tenaris
Wood's Homes
WSP Canada Inc.
Bronze Medal Game - Qualifying Teams Only
Start Time: 8:00 PM

Venue

CUSTTA (Sunridge Badminton Centre ) - Table 8
401 33 St NE
Calgary, AB
T2A 7R3

Participating Team(s)

Alberta Electric System Operator
AltaGas
Benevity Do Gooders
Brookfield Residential
Calgary Airport Authority
Calgary Stampede
Chevron Canada
Crescent Point Energy Corp
EY (Ernst & Young)
Hexagon
Inter Pipeline
Keyera
Mark's
MNP LLP
Nutrien
Paramount Resources Ltd.
Repsol Oil and Gas Canada Inc.
Rocky View County
SNC-Lavalin Inc.
Spartan Controls
Tenaris
Wood's Homes
WSP Canada Inc.
Friday, September 14th
Halfway Party
Halfway Party (all companies - optional attendance)
Start Time: 5:00 PM

Venue

National on 8th
225 8 Ave SW #360
Calgary, AB
T2P 2W3

Division Wide - All Teams

 
Saturday, September 15th
10K Run
10K Run - Red Division
Registration: 7:30 AM
Start Time: 9:00 AM

Venue

Eau Claire Market
200 Barclay Parade SW
Calgary, AB
T2P 4R3

Participating Team(s)

AECOM
Alberta Electric System Operator
AltaGas
ARC Resources Ltd.
Benevity Do Gooders
Brookfield Residential
Calgary Airport Authority
Calgary Stampede
Chevron Canada
Crescent Point Energy Corp
EY (Ernst & Young)
Hexagon
Inter Pipeline
Keyera
Mark's
MNP LLP
Nutrien
Paramount Resources Ltd.
Repsol Oil and Gas Canada Inc.
Repsol Sport Centre
Rocky View County
SNC-Lavalin Inc.
Spartan Controls
Tenaris
Wood's Homes
WSP Canada Inc.
Mini Golf
Mini Golf - Heat 2
Registration: 9:45 AM
Start Time: 10:15 AM

Venue

Golf Canada Calgary Centre
7100 15 Street SE
Calgary, AB
T2H 2Z8

Participating Team(s)

Alberta Electric System Operator
Chevron Canada
EY (Ernst & Young)
Keyera
MNP LLP
Nutrien
Repsol Sport Centre
Sobeys Inc. Western Canada
Spartan Controls
Tenaris
WSP Canada Inc.
Mini Golf - Heat 3
Registration: 11:00 AM
Start Time: 11:30 AM

Venue

Golf Canada Calgary Centre
7100 15 Street SE
Calgary, AB
T2H 2Z8

Participating Team(s)

Accenture
AltaGas
Benevity Do Gooders
Brookfield Residential
Calgary Airport Authority
Calgary Stampede
Crescent Point Energy Corp
Hexagon
Inter Pipeline
Mark's
Paramount Resources Ltd.
Repsol Oil and Gas Canada Inc.
Rocky View County
Wood's Homes
Volleyball
Winner Pool A vs. Winner Pool B - Qualifying Teams Only
Registration: 11:30 AM
Start Time: 12:00 PM

Venue

Rally Pointe - Court 1
11511 35 St SE
Calgary, AB
T2Z 4B1

Participating Team(s)

Alberta Electric System Operator
Brookfield Residential
Nutrien
Spartan Controls
Tenaris
WSP Canada Inc.
Winner Pool C vs. Winner Pool D - Qualifying Teams Only
Registration: 11:30 AM
Start Time: 12:00 PM

Venue

Rally Pointe - Court 2
11511 35 St SE
Calgary, AB
T2Z 4B1

Participating Team(s)

AECOM
ARC Resources Ltd.
Paramount Resources Ltd.
Repsol Oil and Gas Canada Inc.
Rocky View County
Wood's Homes
Winner Pool E vs. Winner Pool F - Qualifying Teams Only
Registration: 11:30 AM
Start Time: 12:00 PM

Venue

Rally Pointe - Court 3
11511 35 St SE
Calgary, AB
T2Z 4B1

Participating Team(s)

Accenture
AltaGas
Inter Pipeline
Keyera
Mark's
MNP LLP
Winner Pool G vs. Winner Pool H - Qualifying Teams Only
Registration: 11:30 AM
Start Time: 12:00 PM

Venue

Rally Pointe - Court 4
11511 35 St SE
Calgary, AB
T2Z 4B1

Participating Team(s)

Benevity Do Gooders
Calgary Airport Authority
Calgary Stampede
Chevron Canada
Crescent Point Energy Corp
EY (Ernst & Young)
Hexagon
Winner Pool A/B vs. Winner Pool C/D - Qualifying Teams Only
Start Time: 2:00 PM

Venue

Rally Pointe - Court 7
11511 35 St SE
Calgary, AB
T2Z 4B1

Participating Team(s)

AECOM
Alberta Electric System Operator
ARC Resources Ltd.
Brookfield Residential
Nutrien
Paramount Resources Ltd.
Repsol Oil and Gas Canada Inc.
Rocky View County
Spartan Controls
Tenaris
Wood's Homes
WSP Canada Inc.
Winner Pool E/F vs. Winner Pool G/H - Qualifying Teams Only
Start Time: 2:00 PM

Venue

Rally Pointe - Court 8
11511 35 St SE
Calgary, AB
T2Z 4B1

Participating Team(s)

Accenture
AltaGas
Benevity Do Gooders
Calgary Airport Authority
Calgary Stampede
Chevron Canada
Crescent Point Energy Corp
EY (Ernst & Young)
Hexagon
Inter Pipeline
Keyera
Mark's
MNP LLP
Gold Medal Game - Qualifying Teams Only
Start Time: 3:00 PM

Venue

Rally Pointe - Court 7
11511 35 St SE
Calgary, AB
T2Z 4B1

Participating Team(s)

Accenture
AECOM
Alberta Electric System Operator
AltaGas
ARC Resources Ltd.
Benevity Do Gooders
Brookfield Residential
Calgary Airport Authority
Calgary Stampede
Chevron Canada
Crescent Point Energy Corp
EY (Ernst & Young)
Hexagon
Inter Pipeline
Keyera
Mark's
MNP LLP
Nutrien
Paramount Resources Ltd.
Repsol Oil and Gas Canada Inc.
Rocky View County
Spartan Controls
Tenaris
Wood's Homes
WSP Canada Inc.
Bronze Medal Game - Qualifying Teams Only
Start Time: 3:00 PM

Venue

Rally Pointe - Court 8
11511 35 St SE
Calgary, AB
T2Z 4B1

Participating Team(s)

Accenture
AECOM
Alberta Electric System Operator
AltaGas
ARC Resources Ltd.
Benevity Do Gooders
Brookfield Residential
Calgary Airport Authority
Calgary Stampede
Chevron Canada
Crescent Point Energy Corp
EY (Ernst & Young)
Hexagon
Inter Pipeline
Keyera
Mark's
MNP LLP
Nutrien
Paramount Resources Ltd.
Repsol Oil and Gas Canada Inc.
Rocky View County
Spartan Controls
Tenaris
Wood's Homes
WSP Canada Inc.
Sunday, September 16th
Amazing Race
Amazing Race - Red Division
Registration: 2:00 PM
Start Time: 2:30 PM

Venue

Calgary Stampede Grounds - Lot 6
1410 Olympic Way SE
Calgary, AB
T2G 2W1

Participating Team(s)

AECOM
Alberta Electric System Operator
AltaGas
ARC Resources Ltd.
Benevity Do Gooders
Brookfield Residential
Calgary Airport Authority
Calgary Stampede
Chevron Canada
Crescent Point Energy Corp
EY (Ernst & Young)
Hexagon
Inter Pipeline
Keyera
Mark's
MNP LLP
Paramount Resources Ltd.
Repsol Oil and Gas Canada Inc.
Repsol Sport Centre
Rocky View County
SNC-Lavalin Inc.
Sobeys Inc. Western Canada
Spartan Controls
Tenaris
Wood's Homes
WSP Canada Inc.
Truck Pull
Red Div - Pull 11 (Lane 2)
Registration: 10:50 AM
Start Time: 11:20 AM

Venue

Calgary Stampede Grounds - Lot 6
1410 Olympic Way SE
Calgary, AB
T2G 2W1

Participating Team(s)

Benevity Do Gooders
Red Div - Pull 22 (Lane 1)
Start Time: 12:15 PM

Venue

Calgary Stampede Grounds - Lot 6
1410 Olympic Way SE
Calgary, AB
T2G 2W1

Participating Team(s)

Benevity Do Gooders
Red Div - Pull 1
Registration: 10:00 AM
Start Time: 10:30 AM

Venue

Calgary Stampede Grounds - Lot 6
1410 Olympic Way SE
Calgary, AB
T2G 2W1

Participating Team(s)

AECOM
WSP Canada Inc.
Red Div - Pull 2
Registration: 10:05 AM
Start Time: 10:35 AM

Venue

Calgary Stampede Grounds - Lot 6
1410 Olympic Way SE
Calgary, AB
T2G 2W1

Participating Team(s)

Crescent Point Energy Corp
SNC-Lavalin Inc.
Red Div - Pull 3
Registration: 10:10 AM
Start Time: 10:40 AM

Venue

Calgary Stampede Grounds - Lot 6
1410 Olympic Way SE
Calgary, AB
T2G 2W1

Participating Team(s)

MNP LLP
Repsol Oil and Gas Canada Inc.
Red Div - Pull 4
Registration: 10:15 AM
Start Time: 10:45 AM

Venue

Calgary Stampede Grounds - Lot 6
1410 Olympic Way SE
Calgary, AB
T2G 2W1

Participating Team(s)

Calgary Stampede
Nutrien
Red Div - Pull 5
Registration: 10:20 AM
Start Time: 10:50 AM

Venue

Calgary Stampede Grounds - Lot 6
1410 Olympic Way SE
Calgary, AB
T2G 2W1

Participating Team(s)

Calgary Airport Authority
Wood's Homes
Red Div - Pull 6
Registration: 10:25 AM
Start Time: 10:55 AM

Venue

Calgary Stampede Grounds - Lot 6
1410 Olympic Way SE
Calgary, AB
T2G 2W1

Participating Team(s)

Chevron Canada
Tenaris
Red Div - Pull 7
Registration: 10:30 AM
Start Time: 11:00 AM

Venue

Calgary Stampede Grounds - Lot 6
1410 Olympic Way SE
Calgary, AB
T2G 2W1

Participating Team(s)

Accenture
Hexagon
Red Div - Pull 8
Registration: 10:35 AM
Start Time: 11:05 AM

Venue

Calgary Stampede Grounds - Lot 6
1410 Olympic Way SE
Calgary, AB
T2G 2W1

Participating Team(s)

Brookfield Residential
Spartan Controls
Red Div - Pull 9
Registration: 10:40 AM
Start Time: 11:10 AM

Venue

Calgary Stampede Grounds - Lot 6
1410 Olympic Way SE
Calgary, AB
T2G 2W1

Participating Team(s)

Alberta Electric System Operator
Mark's
Red Div - Pull 10
Registration: 10:45 AM
Start Time: 11:15 AM

Venue

Calgary Stampede Grounds - Lot 6
1410 Olympic Way SE
Calgary, AB
T2G 2W1

Participating Team(s)

Keyera
Rocky View County
Red Div - Pull 11
Registration: 10:50 AM
Start Time: 11:20 AM

Venue

Calgary Stampede Grounds - Lot 6
1410 Olympic Way SE
Calgary, AB
T2G 2W1

Participating Team(s)

Inter Pipeline
Sobeys Inc. Western Canada
Red Div - Pull 12
Registration: 10:55 AM
Start Time: 11:25 AM

Venue

Calgary Stampede Grounds - Lot 6
1410 Olympic Way SE
Calgary, AB
T2G 2W1

Participating Team(s)

AltaGas
EY (Ernst & Young)
Red Div - Pull 13
Start Time: 11:30 AM

Venue

Calgary Stampede Grounds - Lot 6
1410 Olympic Way SE
Calgary, AB
T2G 2W1

Participating Team(s)

AECOM
WSP Canada Inc.
Red Div - Pull 14
Start Time: 11:35 AM

Venue

Calgary Stampede Grounds - Lot 6
1410 Olympic Way SE
Calgary, AB
T2G 2W1

Participating Team(s)

Crescent Point Energy Corp
SNC-Lavalin Inc.
Red Div - Pull 15
Start Time: 11:40 AM

Venue

Calgary Stampede Grounds - Lot 6
1410 Olympic Way SE
Calgary, AB
T2G 2W1

Participating Team(s)

MNP LLP
Repsol Oil and Gas Canada Inc.
Red Div - Pull 16
Start Time: 11:45 AM

Venue

Calgary Stampede Grounds - Lot 6
1410 Olympic Way SE
Calgary, AB
T2G 2W1

Participating Team(s)

Calgary Stampede
Nutrien
Red Div - Pull 17
Start Time: 11:50 AM

Venue

Calgary Stampede Grounds - Lot 6
1410 Olympic Way SE
Calgary, AB
T2G 2W1

Participating Team(s)

Calgary Airport Authority
Wood's Homes
Red Div - Pull 18
Start Time: 11:55 AM

Venue

Calgary Stampede Grounds - Lot 6
1410 Olympic Way SE
Calgary, AB
T2G 2W1

Participating Team(s)

Chevron Canada
Tenaris
Red Div - Pull 19
Start Time: 12:00 PM

Venue

Calgary Stampede Grounds - Lot 6
1410 Olympic Way SE
Calgary, AB
T2G 2W1

Participating Team(s)

Accenture
Hexagon
Red Div - Pull 20
Start Time: 12:05 PM

Venue

Calgary Stampede Grounds - Lot 6
1410 Olympic Way SE
Calgary, AB
T2G 2W1

Participating Team(s)

Brookfield Residential
Spartan Controls
Red Div - Pull 21
Start Time: 12:10 PM

Venue

Calgary Stampede Grounds - Lot 6
1410 Olympic Way SE
Calgary, AB
T2G 2W1

Participating Team(s)

Alberta Electric System Operator
Mark's
Red Div - Pull 22
Start Time: 12:15 PM

Venue

Calgary Stampede Grounds - Lot 6
1410 Olympic Way SE
Calgary, AB
T2G 2W1

Participating Team(s)

Keyera
Rocky View County
Red Div - Pull 23
Start Time: 12:20 PM

Venue

Calgary Stampede Grounds - Lot 6
1410 Olympic Way SE
Calgary, AB
T2G 2W1

Participating Team(s)

Inter Pipeline
Sobeys Inc. Western Canada
Red Div - Pull 24
Start Time: 12:25 PM

Venue

Calgary Stampede Grounds - Lot 6
1410 Olympic Way SE
Calgary, AB
T2G 2W1

Participating Team(s)

AltaGas
EY (Ernst & Young)
Monday, September 17th
Curling
Pool A - Game 1
Registration: 5:30 PM
Start Time: 6:00 PM

Venue

Huntington Hills Community Association - Sheet 1
520 78 Ave NW
Calgary, AB
T2K 0S2

Matchup

Benevity Do Gooders vs SNC-Lavalin Inc.
Pool A - Game 2
Registration: 7:15 PM
Start Time: 7:45 PM

Venue

Huntington Hills Community Association - Sheet 1
520 78 Ave NW
Calgary, AB
T2K 0S2

Matchup

SNC-Lavalin Inc. vs MNP LLP
Pool A - Game 3
Start Time: 9:30 PM

Venue

Huntington Hills Community Association - Sheet 1
520 78 Ave NW
Calgary, AB
T2K 0S2

Matchup

MNP LLP vs Benevity Do Gooders
Pool B - Game 1
Registration: 5:30 PM
Start Time: 6:00 PM

Venue

Huntington Hills Community Association - Sheet 2
520 78 Ave NW
Calgary, AB
T2K 0S2

Matchup

Brookfield Residential vs Chevron Canada
Pool B - Game 2
Registration: 7:15 PM
Start Time: 7:45 PM

Venue

Huntington Hills Community Association - Sheet 2
520 78 Ave NW
Calgary, AB
T2K 0S2

Matchup

Chevron Canada vs EY (Ernst & Young)
Pool B - Game 3
Start Time: 9:30 PM

Venue

Huntington Hills Community Association - Sheet 2
520 78 Ave NW
Calgary, AB
T2K 0S2

Matchup

EY (Ernst & Young) vs Brookfield Residential
Pool C - Game 1
Registration: 5:30 PM
Start Time: 6:00 PM

Venue

Huntington Hills Community Association - Sheet 3
520 78 Ave NW
Calgary, AB
T2K 0S2

Matchup

Tenaris vs AltaGas
Pool C - Game 2
Registration: 7:15 PM
Start Time: 7:45 PM

Venue

Huntington Hills Community Association - Sheet 3
520 78 Ave NW
Calgary, AB
T2K 0S2

Matchup

AltaGas vs ARC Resources Ltd.
Pool C - Game 3
Start Time: 9:30 PM

Venue

Huntington Hills Community Association - Sheet 3
520 78 Ave NW
Calgary, AB
T2K 0S2

Matchup

ARC Resources Ltd. vs Tenaris
Pool D - Game 1
Registration: 5:30 PM
Start Time: 6:00 PM

Venue

Huntington Hills Community Association - Sheet 4
520 78 Ave NW
Calgary, AB
T2K 0S2

Matchup

Calgary Stampede vs Hexagon
Pool D - Game 2
Registration: 7:15 PM
Start Time: 7:45 PM

Venue

Huntington Hills Community Association - Sheet 4
520 78 Ave NW
Calgary, AB
T2K 0S2

Matchup

Hexagon vs Inter Pipeline
Pool D - Game 3
Start Time: 9:30 PM

Venue

Huntington Hills Community Association - Sheet 4
520 78 Ave NW
Calgary, AB
T2K 0S2

Matchup

Inter Pipeline vs Calgary Stampede
Pool E - Game 1
Registration: 5:30 PM
Start Time: 6:00 PM

Venue

Huntington Hills Community Association - Sheet 5
520 78 Ave NW
Calgary, AB
T2K 0S2

Matchup

AECOM vs Keyera
Pool E - Game 2
Registration: 7:15 PM
Start Time: 7:45 PM

Venue

Huntington Hills Community Association - Sheet 5
520 78 Ave NW
Calgary, AB
T2K 0S2

Matchup

Keyera vs Alberta Electric System Operator
Pool E - Game 3
Start Time: 9:30 PM

Venue

Huntington Hills Community Association - Sheet 5
520 78 Ave NW
Calgary, AB
T2K 0S2

Matchup

Alberta Electric System Operator vs AECOM
Pool F - Game 1
Registration: 5:30 PM
Start Time: 6:00 PM

Venue

Huntington Hills Community Association - Sheet 6
520 78 Ave NW
Calgary, AB
T2K 0S2

Matchup

Repsol Oil and Gas Canada Inc. vs Rocky View County
Pool F - Game 2
Registration: 7:15 PM
Start Time: 7:45 PM

Venue

Huntington Hills Community Association - Sheet 6
520 78 Ave NW
Calgary, AB
T2K 0S2

Matchup

Rocky View County vs WSP Canada Inc.
Pool F - Game 3
Start Time: 9:30 PM

Venue

Huntington Hills Community Association - Sheet 6
520 78 Ave NW
Calgary, AB
T2K 0S2

Matchup

WSP Canada Inc. vs Repsol Oil and Gas Canada Inc.
Pool G - Game 1
Registration: 5:30 PM
Start Time: 6:00 PM

Venue

Huntington Hills Community Association - Sheet 7
520 78 Ave NW
Calgary, AB
T2K 0S2

Matchup

Mark's vs Paramount Resources Ltd.
Pool G - Game 2
Registration: 7:15 PM
Start Time: 7:45 PM

Venue

Huntington Hills Community Association - Sheet 7
520 78 Ave NW
Calgary, AB
T2K 0S2

Matchup

Paramount Resources Ltd. vs Sobeys Inc. Western Canada
Pool G - Game 3
Start Time: 9:30 PM

Venue

Huntington Hills Community Association - Sheet 7
520 78 Ave NW
Calgary, AB
T2K 0S2

Matchup

Sobeys Inc. Western Canada vs Mark's
Pool H - Game 1
Registration: 5:30 PM
Start Time: 6:00 PM

Venue

Huntington Hills Community Association - Sheet 8
520 78 Ave NW
Calgary, AB
T2K 0S2

Matchup

Crescent Point Energy Corp vs Calgary Airport Authority
Pool H - Game 2
Registration: 7:15 PM
Start Time: 7:45 PM

Venue

Huntington Hills Community Association - Sheet 8
520 78 Ave NW
Calgary, AB
T2K 0S2

Matchup

Calgary Airport Authority vs Spartan Controls
Pool H - Game 3
Start Time: 9:30 PM

Venue

Huntington Hills Community Association - Sheet 8
520 78 Ave NW
Calgary, AB
T2K 0S2

Matchup

Spartan Controls vs Crescent Point Energy Corp
Tuesday, September 18th
Basketball
Pool A - Game 1
Registration: 5:30 PM
Start Time: 6:00 PM

Venue

Repsol Centre - Court 1
2225 Macleod Trail SE
Calgary, AB
T2G 2P1

Matchup

Chevron Canada vs Repsol Oil and Gas Canada Inc.
Pool A - Game 2
Registration: 6:00 PM
Start Time: 6:30 PM

Venue

Repsol Centre - Court 1
2225 Macleod Trail SE
Calgary, AB
T2G 2P1

Matchup

Repsol Oil and Gas Canada Inc. vs Repsol Sport Centre
Pool A - Game 3
Start Time: 7:30 PM

Venue

Repsol Centre - Court 4
22
Calgary, AB
T2G 5B6

Matchup

Repsol Sport Centre vs Chevron Canada
Pool B - Game 1
Registration: 5:30 PM
Start Time: 6:00 PM

Venue

Repsol Centre - Court 2
2225 Macleod Trail SE
Calgary, AB
T2G 5B6

Matchup

Benevity Do Gooders vs Crescent Point Energy Corp
Pool B - Game 2
Registration: 6:00 PM
Start Time: 6:30 PM

Venue

Repsol Centre - Court 2
2225 Macleod Trail SE
Calgary, AB
T2G 5B6

Matchup

Crescent Point Energy Corp vs Mark's
Pool B - Game 3
Start Time: 7:30 PM

Venue

Repsol Centre - Court 5
2225 Macleod Trail SE
Calgary, AB
T2G 5B6

Matchup

Mark's vs Benevity Do Gooders
Pool C - Game 1
Registration: 5:30 PM
Start Time: 6:00 PM

Venue

Repsol Centre - Court 3
2225 Macleod Trail SE
Calgary, AB
T2G 5B6

Matchup

EY (Ernst & Young) vs Accenture
Pool C - Game 2
Registration: 6:00 PM
Start Time: 6:30 PM

Venue

Repsol Centre - Court 3
2225 Macleod Trail SE
Calgary, AB
T2G 5B6

Matchup

Accenture vs Paramount Resources Ltd.
Pool C - Game 3
Start Time: 7:30 PM

Venue

Repsol Centre - Court 6
2225 Macleod Trail SE
Calgary, AB
T2G 5B6

Matchup

Paramount Resources Ltd. vs EY (Ernst & Young)
Pool D - Game 1
Registration: 5:30 PM
Start Time: 6:00 PM

Venue

Repsol Centre - Court 4
22
Calgary, AB
T2G 5B6

Matchup

Spartan Controls vs Nutrien
Pool D - Game 2
Registration: 6:30 PM
Start Time: 7:00 PM

Venue

Repsol Centre - Court 1
2225 Macleod Trail SE
Calgary, AB
T2G 2P1

Matchup

Nutrien vs ARC Resources Ltd.
Pool D - Game 3
Start Time: 7:30 PM

Venue

Repsol Centre - Court 1
2225 Macleod Trail SE
Calgary, AB
T2G 2P1

Matchup

ARC Resources Ltd. vs Spartan Controls
Pool E - Game 1
Registration: 5:30 PM
Start Time: 6:00 PM

Venue

Repsol Centre - Court 5
2225 Macleod Trail SE
Calgary, AB
T2G 5B6

Matchup

Inter Pipeline vs Sobeys Inc. Western Canada
Pool E - Game 2
Registration: 6:30 PM
Start Time: 7:00 PM

Venue

Repsol Centre - Court 2
2225 Macleod Trail SE
Calgary, AB
T2G 5B6

Matchup

Sobeys Inc. Western Canada vs Calgary Airport Authority
Pool E - Game 3
Start Time: 7:30 PM

Venue

Repsol Centre - Court 2
2225 Macleod Trail SE
Calgary, AB
T2G 5B6

Matchup

Calgary Airport Authority vs Inter Pipeline
Pool F - Game 1
Registration: 5:30 PM
Start Time: 6:00 PM

Venue

Repsol Centre - Court 6
2225 Macleod Trail SE
Calgary, AB
T2G 5B6

Matchup

Hexagon vs MNP LLP
Pool F - Game 2
Registration: 6:30 PM
Start Time: 7:00 PM

Venue

Repsol Centre - Court 3
2225 Macleod Trail SE
Calgary, AB
T2G 5B6

Matchup

MNP LLP vs Wood's Homes
Pool F - Game 3
Start Time: 7:30 PM

Venue

Repsol Centre - Court 3
2225 Macleod Trail SE
Calgary, AB
T2G 5B6

Matchup

Wood's Homes vs Hexagon
Pool G - Game 1
Registration: 6:00 PM
Start Time: 6:30 PM

Venue

Repsol Centre - Court 4
22
Calgary, AB
T2G 5B6

Matchup

Keyera vs WSP Canada Inc.
Pool G - Game 2
Registration: 6:30 PM
Start Time: 7:00 PM

Venue

Repsol Centre - Court 4
22
Calgary, AB
T2G 5B6

Matchup

WSP Canada Inc. vs Brookfield Residential
Pool G - Game 3
Start Time: 8:00 PM

Venue

Repsol Centre - Court 1
2225 Macleod Trail SE
Calgary, AB
T2G 2P1

Matchup

Brookfield Residential vs Keyera
Pool H - Game 1
Registration: 6:00 PM
Start Time: 6:30 PM

Venue

Repsol Centre - Court 5
2225 Macleod Trail SE
Calgary, AB
T2G 5B6

Matchup

Tenaris vs Calgary Stampede
Pool H - Game 2
Registration: 6:00 PM
Start Time: 6:30 PM

Venue

Repsol Centre - Court 6
2225 Macleod Trail SE
Calgary, AB
T2G 5B6

Matchup

AECOM vs AltaGas
Pool H - Game 3
Start Time: 7:00 PM

Venue

Repsol Centre - Court 5
2225 Macleod Trail SE
Calgary, AB
T2G 5B6

Matchup

AltaGas vs Tenaris
Pool H - Game 4
Start Time: 7:00 PM

Venue

Repsol Centre - Court 6
2225 Macleod Trail SE
Calgary, AB
T2G 5B6

Matchup

Calgary Stampede vs AECOM
Pool H - Game 5
Start Time: 8:00 PM

Venue

Repsol Centre - Court 2
2225 Macleod Trail SE
Calgary, AB
T2G 5B6

Matchup

Tenaris vs AECOM
Pool H - Game 6
Start Time: 8:00 PM

Venue

Repsol Centre - Court 3
2225 Macleod Trail SE
Calgary, AB
T2G 5B6

Matchup

Calgary Stampede vs AltaGas
Winner Pool A vs. Winner Pool B - Qualifying Teams Only
Start Time: 8:30 PM

Venue

Repsol Centre - Court 1
2225 Macleod Trail SE
Calgary, AB
T2G 2P1

Participating Team(s)

Benevity Do Gooders
Chevron Canada
Crescent Point Energy Corp
Mark's
Repsol Oil and Gas Canada Inc.
Repsol Sport Centre
Winner Pool C vs. Winner Pool D - Qualifying Teams Only
Start Time: 8:30 PM

Venue

Repsol Centre - Court 2
2225 Macleod Trail SE
Calgary, AB
T2G 5B6

Participating Team(s)

Accenture
ARC Resources Ltd.
EY (Ernst & Young)
Nutrien
Paramount Resources Ltd.
Spartan Controls
Winner Pool E vs. Winner Pool F - Qualifying Teams Only
Start Time: 8:30 PM

Venue

Repsol Centre - Court 3
2225 Macleod Trail SE
Calgary, AB
T2G 5B6

Participating Team(s)

Calgary Airport Authority
Hexagon
Inter Pipeline
MNP LLP
Sobeys Inc. Western Canada
Wood's Homes
Winner Pool G vs. Winner Pool H - Qualifying Teams Only
Start Time: 8:30 PM

Venue

Repsol Centre - Court 4
22
Calgary, AB
T2G 5B6

Participating Team(s)

AECOM
AltaGas
Brookfield Residential
Calgary Stampede
Keyera
Tenaris
WSP Canada Inc.
Winner Pool A vs. B vs. Winner Pool C vs. D - Qualifying Teams Only
Start Time: 9:00 PM

Venue

Repsol Centre - Court 1
2225 Macleod Trail SE
Calgary, AB
T2G 2P1

Participating Team(s)

Accenture
ARC Resources Ltd.
Benevity Do Gooders
Chevron Canada
Crescent Point Energy Corp
EY (Ernst & Young)
Mark's
Nutrien
Paramount Resources Ltd.
Repsol Oil and Gas Canada Inc.
Repsol Sport Centre
Spartan Controls
Winner Pool E vs. F vs. Winner Pool G vs. H - Qualifying Teams Only
Start Time: 9:00 PM

Venue

Repsol Centre - Court 2
2225 Macleod Trail SE
Calgary, AB
T2G 5B6

Participating Team(s)

AECOM
AltaGas
Brookfield Residential
Calgary Airport Authority
Calgary Stampede
Hexagon
Inter Pipeline
Keyera
MNP LLP
Sobeys Inc. Western Canada
Tenaris
Wood's Homes
WSP Canada Inc.
Gold Medal Game - Qualifying Teams Only
Start Time: 9:30 PM

Venue

Repsol Centre - Court 1
2225 Macleod Trail SE
Calgary, AB
T2G 2P1

Participating Team(s)

Accenture
AECOM
AltaGas
ARC Resources Ltd.
Benevity Do Gooders
Brookfield Residential
Calgary Airport Authority
Calgary Stampede
Chevron Canada
Crescent Point Energy Corp
EY (Ernst & Young)
Hexagon
Inter Pipeline
Keyera
Mark's
MNP LLP
Nutrien
Paramount Resources Ltd.
Repsol Oil and Gas Canada Inc.
Repsol Sport Centre
Sobeys Inc. Western Canada
Spartan Controls
Tenaris
Wood's Homes
WSP Canada Inc.
Bronze Medal Game - Qualifying Teams Only
Start Time: 9:30 PM

Venue

Repsol Centre - Court 2
2225 Macleod Trail SE
Calgary, AB
T2G 5B6

Participating Team(s)

Accenture
AECOM
AltaGas
ARC Resources Ltd.
Benevity Do Gooders
Brookfield Residential
Calgary Airport Authority
Calgary Stampede
Chevron Canada
Crescent Point Energy Corp
EY (Ernst & Young)
Hexagon
Inter Pipeline
Keyera
Mark's
MNP LLP
Nutrien
Paramount Resources Ltd.
Repsol Oil and Gas Canada Inc.
Repsol Sport Centre
Sobeys Inc. Western Canada
Spartan Controls
Tenaris
Wood's Homes
WSP Canada Inc.
Laser Tag
Red Division - Laser Tag Finals - Game 1 (Qualifying Teams Only)
Registration: 6:00 PM
Start Time: 6:40 PM

Venue

Laser Quest Calgary
9950 Macleod Trail SE
Calgary, AB
T2J 3K9

Participating Team(s)

Accenture
AECOM
Alberta Electric System Operator
AltaGas
ARC Resources Ltd.
Benevity Do Gooders
Brookfield Residential
Calgary Airport Authority
Calgary Stampede
Chevron Canada
Crescent Point Energy Corp
EY (Ernst & Young)
Hexagon
Inter Pipeline
Keyera
Mark's
MNP LLP
Nutrien
Paramount Resources Ltd.
Repsol Oil and Gas Canada Inc.
Repsol Sport Centre
Rocky View County
SNC-Lavalin Inc.
Sobeys Inc. Western Canada
Spartan Controls
Tenaris
Wood's Homes
WSP Canada Inc.
Red Division - Laser Tag Finals - Game 2 (Qualifying Teams Only)
Start Time: 7:40 PM

Venue

Laser Quest Calgary
9950 Macleod Trail SE
Calgary, AB
T2J 3K9

Participating Team(s)

Accenture
AECOM
Alberta Electric System Operator
AltaGas
ARC Resources Ltd.
Benevity Do Gooders
Brookfield Residential
Calgary Airport Authority
Calgary Stampede
Chevron Canada
Crescent Point Energy Corp
EY (Ernst & Young)
Hexagon
Inter Pipeline
Keyera
Mark's
MNP LLP
Nutrien
Paramount Resources Ltd.
Repsol Oil and Gas Canada Inc.
Repsol Sport Centre
Rocky View County
SNC-Lavalin Inc.
Sobeys Inc. Western Canada
Spartan Controls
Tenaris
Wood's Homes
WSP Canada Inc.
Wednesday, September 19th
Trivia
Trivia
Registration: 5:30 PM
Start Time: 6:30 PM

Venue

Schanks South (Macleod Trail)
9627 Macleod Trail
Calgary, AB
T2J 0P6

Participating Team(s)

Accenture
AECOM
Alberta Electric System Operator
AltaGas
ARC Resources Ltd.
Benevity Do Gooders
Brookfield Residential
Calgary Airport Authority
Calgary Stampede
Chevron Canada
Crescent Point Energy Corp
EY (Ernst & Young)
Hexagon
Inter Pipeline
Keyera
Mark's
MNP LLP
Nutrien
Paramount Resources Ltd.
Repsol Oil and Gas Canada Inc.
Repsol Sport Centre
Rocky View County
SNC-Lavalin Inc.
Sobeys Inc. Western Canada
Spartan Controls
Tenaris
Wood's Homes
WSP Canada Inc.
Thursday, September 20th
Curling
Winner Pool A vs. Winner Pool B - Qualifying Teams Only
Registration: 5:30 PM
Start Time: 6:00 PM

Venue

Huntington Hills Community Association - Sheet 1
520 78 Ave NW
Calgary, AB
T2K 0S2

Participating Team(s)

Benevity Do Gooders
Brookfield Residential
Chevron Canada
EY (Ernst & Young)
MNP LLP
SNC-Lavalin Inc.
Winner Pool C vs. Winner Pool D - Qualifying Teams Only
Registration: 5:30 PM
Start Time: 6:00 PM

Venue

Huntington Hills Community Association - Sheet 2
520 78 Ave NW
Calgary, AB
T2K 0S2

Participating Team(s)

AltaGas
ARC Resources Ltd.
Calgary Stampede
Hexagon
Inter Pipeline
Tenaris
Winner Pool E vs. Winner Pool F - Qualifying Teams Only
Registration: 5:30 PM
Start Time: 6:00 PM

Venue

Huntington Hills Community Association - Sheet 3
520 78 Ave NW
Calgary, AB
T2K 0S2

Participating Team(s)

AECOM
Alberta Electric System Operator
Keyera
Repsol Oil and Gas Canada Inc.
Rocky View County
WSP Canada Inc.
Winner Pool G vs. Winner Pool H - Qualifying Teams Only
Registration: 5:30 PM
Start Time: 6:00 PM

Venue

Huntington Hills Community Association - Sheet 4
520 78 Ave NW
Calgary, AB
T2K 0S2

Participating Team(s)

Calgary Airport Authority
Crescent Point Energy Corp
Mark's
Paramount Resources Ltd.
Sobeys Inc. Western Canada
Spartan Controls
Winner Pool A/B vs. Winner Pool C/D - Qualifying Teams Only
Start Time: 7:45 PM

Venue

Huntington Hills Community Association - Sheet 1
520 78 Ave NW
Calgary, AB
T2K 0S2

Participating Team(s)

AltaGas
ARC Resources Ltd.
Benevity Do Gooders
Brookfield Residential
Calgary Stampede
Chevron Canada
EY (Ernst & Young)
Hexagon
Inter Pipeline
MNP LLP
SNC-Lavalin Inc.
Tenaris
Winner Pool E/F vs. Winner Pool G/H - Qualifying Teams Only
Start Time: 7:45 PM

Venue

Huntington Hills Community Association - Sheet 2
520 78 Ave NW
Calgary, AB
T2K 0S2

Participating Team(s)

AECOM
Alberta Electric System Operator
Calgary Airport Authority
Crescent Point Energy Corp
Keyera
Mark's
Paramount Resources Ltd.
Repsol Oil and Gas Canada Inc.
Rocky View County
Sobeys Inc. Western Canada
Spartan Controls
WSP Canada Inc.
Gold Medal Game - Qualifying Teams Only
Start Time: 9:30 PM

Venue

Huntington Hills Community Association - Sheet 1
520 78 Ave NW
Calgary, AB
T2K 0S2

Participating Team(s)

AECOM
Alberta Electric System Operator
AltaGas
ARC Resources Ltd.
Benevity Do Gooders
Brookfield Residential
Calgary Airport Authority
Calgary Stampede
Chevron Canada
Crescent Point Energy Corp
EY (Ernst & Young)
Hexagon
Inter Pipeline
Keyera
Mark's
MNP LLP
Paramount Resources Ltd.
Repsol Oil and Gas Canada Inc.
Rocky View County
SNC-Lavalin Inc.
Sobeys Inc. Western Canada
Spartan Controls
Tenaris
WSP Canada Inc.
Bronze Medal Game - Qualifying Teams Only
Start Time: 9:30 PM

Venue

Huntington Hills Community Association - Sheet 2
520 78 Ave NW
Calgary, AB
T2K 0S2

Participating Team(s)

AECOM
Alberta Electric System Operator
AltaGas
ARC Resources Ltd.
Benevity Do Gooders
Brookfield Residential
Calgary Airport Authority
Calgary Stampede
Chevron Canada
Crescent Point Energy Corp
EY (Ernst & Young)
Hexagon
Inter Pipeline
Keyera
Mark's
MNP LLP
Paramount Resources Ltd.
Repsol Oil and Gas Canada Inc.
Rocky View County
SNC-Lavalin Inc.
Sobeys Inc. Western Canada
Spartan Controls
Tenaris
WSP Canada Inc.
Dodgeball
Pool A - Game 1
Registration: 5:30 PM
Start Time: 6:00 PM

Venue

Calgary Soccer Center (Indoor) - Alpha Field
7000 48 St SE
Calgary, AB
T2C 4E1

Matchup

Crescent Point Energy Corp vs Inter Pipeline
Pool A - Game 2
Registration: 6:00 PM
Start Time: 6:30 PM

Venue

Calgary Soccer Center (Indoor) - Alpha Field
7000 48 St SE
Calgary, AB
T2C 4E1

Matchup

Inter Pipeline vs Chevron Canada
Pool A - Game 3
Start Time: 7:00 PM

Venue

Calgary Soccer Center (Indoor) - Alpha Field
7000 48 St SE
Calgary, AB
T2C 4E1

Matchup

Chevron Canada vs Crescent Point Energy Corp
Pool B - Game 1
Registration: 5:30 PM
Start Time: 6:00 PM

Venue

Calgary Soccer Center (Indoor) - Alpha Field
7000 48 St SE
Calgary, AB
T2C 4E1

Matchup

Brookfield Residential vs Mark's
Pool B - Game 2
Registration: 6:00 PM
Start Time: 6:30 PM

Venue

Calgary Soccer Center (Indoor) - Alpha Field
7000 48 St SE
Calgary, AB
T2C 4E1

Matchup

Mark's vs EY (Ernst & Young)
Pool B - Game 3
Start Time: 7:00 PM

Venue

Calgary Soccer Center (Indoor) - Alpha Field
7000 48 St SE
Calgary, AB
T2C 4E1

Matchup

EY (Ernst & Young) vs Brookfield Residential
Pool C - Game 1
Registration: 5:30 PM
Start Time: 6:00 PM

Venue

Calgary Soccer Center (Indoor) - Beta Field
7000 48 St SE
Calgary, AB
T2C 4E1

Matchup

Rocky View County vs Spartan Controls
Pool D - Game 2
Registration: 6:00 PM
Start Time: 6:30 PM

Venue

Calgary Soccer Center (Indoor) - Beta Field
7000 48 St SE
Calgary, AB
T2C 4E1

Matchup

Spartan Controls vs Hexagon
Pool C - Game 3
Start Time: 7:00 PM

Venue

Calgary Soccer Center (Indoor) - Beta Field
7000 48 St SE
Calgary, AB
T2C 4E1

Matchup

Hexagon vs Rocky View County
Pool D - Game 1
Registration: 5:30 PM
Start Time: 6:00 PM

Venue

Calgary Soccer Center (Indoor) - Beta Field
7000 48 St SE
Calgary, AB
T2C 4E1

Matchup

Repsol Oil and Gas Canada Inc. vs MNP LLP
Pool D - Game 2
Registration: 6:00 PM
Start Time: 6:30 PM

Venue

Calgary Soccer Center (Indoor) - Beta Field
7000 48 St SE
Calgary, AB
T2C 4E1

Matchup

MNP LLP vs SNC-Lavalin Inc.
Pool D - Game 3
Start Time: 7:00 PM

Venue

Calgary Soccer Center (Indoor) - Beta Field
7000 48 St SE
Calgary, AB
T2C 4E1

Matchup

SNC-Lavalin Inc. vs Repsol Oil and Gas Canada Inc.
Pool E - Game 1
Registration: 5:30 PM
Start Time: 6:00 PM

Venue

Calgary Soccer Center (Indoor) - Charlie Field
7000 48 St SE
Calgary, AB
T2C 4E1

Matchup

Benevity Do Gooders vs Alberta Electric System Operator
Pool E - Game 2
Registration: 6:00 PM
Start Time: 6:30 PM

Venue

Calgary Soccer Center (Indoor) - Charlie Field
7000 48 St SE
Calgary, AB
T2C 4E1

Matchup

Alberta Electric System Operator vs Calgary Airport Authority
Pool E - Game 3
Start Time: 7:00 PM

Venue

Calgary Soccer Center (Indoor) - Charlie Field
7000 48 St SE
Calgary, AB
T2C 4E1

Matchup

Calgary Airport Authority vs Benevity Do Gooders
Pool F - Game 1
Registration: 7:00 PM
Start Time: 7:30 PM

Venue

Calgary Soccer Center (Indoor) - Alpha Field
7000 48 St SE
Calgary, AB
T2C 4E1

Matchup

AltaGas vs Wood's Homes
Pool F - Game 2
Registration: 7:00 PM
Start Time: 7:30 PM

Venue

Calgary Soccer Center (Indoor) - Alpha Field
7000 48 St SE
Calgary, AB
T2C 4E1

Matchup

Sobeys Inc. Western Canada vs Calgary Stampede
Pool F - Game 3
Start Time: 8:00 PM

Venue

Calgary Soccer Center (Indoor) - Alpha Field
7000 48 St SE
Calgary, AB
T2C 4E1

Matchup

Calgary Stampede vs AltaGas
Pool F - Game 4
Start Time: 8:00 PM

Venue

Calgary Soccer Center (Indoor) - Alpha Field
7000 48 St SE
Calgary, AB
T2C 4E1

Matchup

Wood's Homes vs Sobeys Inc. Western Canada
Pool F - Game 5
Start Time: 8:30 PM

Venue

Calgary Soccer Center (Indoor) - Alpha Field
7000 48 St SE
Calgary, AB
T2C 4E1

Matchup

AltaGas vs Sobeys Inc. Western Canada
Pool F - Game 6
Start Time: 8:30 PM

Venue

Calgary Soccer Center (Indoor) - Alpha Field
7000 48 St SE
Calgary, AB
T2C 4E1

Matchup

Wood's Homes vs Calgary Stampede
Pool G - Game 1
Registration: 7:00 PM
Start Time: 7:30 PM

Venue

Calgary Soccer Center (Indoor) - Beta Field
7000 48 St SE
Calgary, AB
T2C 4E1

Matchup

Accenture vs Paramount Resources Ltd.
Pool G - Game 2
Registration: 7:00 PM
Start Time: 7:30 PM

Venue

Calgary Soccer Center (Indoor) - Beta Field
7000 48 St SE
Calgary, AB
T2C 4E1

Matchup

WSP Canada Inc. vs Keyera
Pool G - Game 3
Start Time: 8:00 PM

Venue

Calgary Soccer Center (Indoor) - Beta Field
7000 48 St SE
Calgary, AB
T2C 4E1

Matchup

Keyera vs Accenture
Pool G - Game 4
Start Time: 8:00 PM

Venue

Calgary Soccer Center (Indoor) - Beta Field
7000 48 St SE
Calgary, AB
T2C 4E1

Matchup

Paramount Resources Ltd. vs WSP Canada Inc.
Pool G - Game 5
Start Time: 8:30 PM

Venue

Calgary Soccer Center (Indoor) - Beta Field
7000 48 St SE
Calgary, AB
T2C 4E1

Matchup

Accenture vs WSP Canada Inc.
Pool G - Game 6
Start Time: 8:30 PM

Venue

Calgary Soccer Center (Indoor) - Beta Field
7000 48 St SE
Calgary, AB
T2C 4E1

Matchup

Paramount Resources Ltd. vs Keyera
Near Pong
Pool A - Game 1
Registration: 6:00 PM
Start Time: 6:30 PM

Venue

The Commons Calgary - Table #8
1206 20 Avenue SE
Calgary, AB
T2G 1M8

Matchup

Repsol Oil and Gas Canada Inc. vs Sobeys Inc. Western Canada
Pool A - Game 2
Registration: 6:30 PM
Start Time: 7:00 PM

Venue

The Commons Calgary - Table #8
1206 20 Avenue SE
Calgary, AB
T2G 1M8

Matchup

Sobeys Inc. Western Canada vs Benevity Do Gooders
Pool A - Game 1
Start Time: 7:30 PM

Venue

The Commons Calgary - Table #8
1206 20 Avenue SE
Calgary, AB
T2G 1M8

Matchup

Benevity Do Gooders vs Repsol Oil and Gas Canada Inc.
Pool B - Game 1
Registration: 6:00 PM
Start Time: 6:30 PM

Venue

The Commons Calgary - Table #9
1206 20 Avenue SE
Calgary, AB
T2G 1M8

Matchup

Hexagon vs Inter Pipeline
Pool B - Game 2
Registration: 6:30 PM
Start Time: 7:00 PM

Venue

The Commons Calgary - Table #9
1206 20 Avenue SE
Calgary, AB
T2G 1M8

Matchup

Inter Pipeline vs Mark's
Pool B - Game 3
Start Time: 7:30 PM

Venue

The Commons Calgary - Table #9
1206 20 Avenue SE
Calgary, AB
T2G 1M8

Matchup

Mark's vs Hexagon
Pool C - Game 1
Registration: 6:00 PM
Start Time: 6:30 PM

Venue

The Commons Calgary - Table #10
1206 20 Avenue SE
Calgary, AB
T2G 1M8

Matchup

Paramount Resources Ltd. vs Calgary Stampede
Pool C - Game 2
Registration: 6:30 PM
Start Time: 7:00 PM

Venue

The Commons Calgary - Table #10
1206 20 Avenue SE
Calgary, AB
T2G 1M8

Matchup

Calgary Stampede vs EY (Ernst & Young)
Pool C - Game 3
Start Time: 7:30 PM

Venue

The Commons Calgary - Table #10
1206 20 Avenue SE
Calgary, AB
T2G 1M8

Matchup

EY (Ernst & Young) vs Paramount Resources Ltd.
Pool D - Game 1
Registration: 6:00 PM
Start Time: 6:30 PM

Venue

The Commons Calgary - Table #11
1206 20 Avenue SE
Calgary, AB
T2G 1M8

Matchup

WSP Canada Inc. vs Repsol Sport Centre
Pool D - Game 2
Registration: 6:30 PM
Start Time: 7:00 PM

Venue

The Commons Calgary - Table #11
1206 20 Avenue SE
Calgary, AB
T2G 1M8

Matchup

Repsol Sport Centre vs Alberta Electric System Operator
Pool D - Game 3
Start Time: 7:30 PM

Venue

The Commons Calgary - Table #11
1206 20 Avenue SE
Calgary, AB
T2G 1M8

Matchup

Alberta Electric System Operator vs WSP Canada Inc.
Pool E - Game 1
Registration: 6:00 PM
Start Time: 6:30 PM

Venue

The Commons Calgary - Table #12
1206 20 Avenue SE
Calgary, AB
T2G 1M8

Matchup

AltaGas vs Keyera
Pool E - Game 2
Registration: 6:30 PM
Start Time: 7:00 PM

Venue

The Commons Calgary - Table #12
1206 20 Avenue SE
Calgary, AB
T2G 1M8

Matchup

Keyera vs Spartan Controls
Pool E - Game 3
Start Time: 7:30 PM

Venue

The Commons Calgary - Table #12
1206 20 Avenue SE
Calgary, AB
T2G 1M8

Matchup

Spartan Controls vs AltaGas
Pool F - Game 1
Registration: 6:00 PM
Start Time: 6:30 PM

Venue

The Commons Calgary - Table #13
1206 20 Avenue SE
Calgary, AB
T2G 1M8

Matchup

Nutrien vs Calgary Airport Authority
Pool F - Game 2
Registration: 6:30 PM
Start Time: 7:00 PM

Venue

The Commons Calgary - Table #13
1206 20 Avenue SE
Calgary, AB
T2G 1M8

Matchup

Calgary Airport Authority vs Chevron Canada
Pool F - Game 3
Start Time: 7:30 PM

Venue

The Commons Calgary - Table #13
1206 20 Avenue SE
Calgary, AB
T2G 1M8

Matchup

Chevron Canada vs Nutrien
Pool G - Game 1
Registration: 6:00 PM
Start Time: 6:30 PM

Venue

The Commons Calgary - Table #14
1206 20 Avenue SE
Calgary, AB
T2G 1M8

Matchup

Brookfield Residential vs MNP LLP
Pool G - Game 2
Registration: 6:00 PM
Start Time: 6:30 PM

Venue

The Commons Calgary - Table #15
1206 20 Avenue SE
Calgary, AB
T2G 1M8

Matchup

Crescent Point Energy Corp vs Wood's Homes
Pool G - Game 3
Start Time: 7:00 PM

Venue

The Commons Calgary - Table #14
1206 20 Avenue SE
Calgary, AB
T2G 1M8

Matchup

Wood's Homes vs Brookfield Residential
Pool G - Game 4
Start Time: 7:00 PM

Venue

The Commons Calgary - Table #15
1206 20 Avenue SE
Calgary, AB
T2G 1M8

Matchup

MNP LLP vs Crescent Point Energy Corp
Pool G - Game 5
Start Time: 7:30 PM

Venue

The Commons Calgary - Table #14
1206 20 Avenue SE
Calgary, AB
T2G 1M8

Matchup

Brookfield Residential vs Crescent Point Energy Corp
Pool G - Game 6
Start Time: 7:30 PM

Venue

The Commons Calgary - Table #15
1206 20 Avenue SE
Calgary, AB
T2G 1M8

Matchup

MNP LLP vs Wood's Homes
Winner Pool A vs. Winner Pool B - Qualifying Teams Only
Start Time: 8:00 PM

Venue

The Commons Calgary - Table #3
1206 20 Avenue SE
Calgary, AB
T2Gv1M8

Participating Team(s)

Benevity Do Gooders
Hexagon
Inter Pipeline
Mark's
Repsol Sport Centre
Sobeys Inc. Western Canada
Winner Pool C vs. Winner Pool D - Qualifying Teams Only
Start Time: 8:00 PM

Venue

The Commons Calgary - Table #4
1206 20 Avenue SE
Calgary, AB
T2G 1M8

Participating Team(s)

Alberta Electric System Operator
Calgary Stampede
EY (Ernst & Young)
Paramount Resources Ltd.
Repsol Sport Centre
WSP Canada Inc.
Winner Pool E vs. Winner Pool F - Qualifying Teams Only
Start Time: 8:00 PM

Venue

The Commons Calgary - Table #5
1206 20 Avenue SE
Calgary, AB
T2G 1M8

Participating Team(s)

AltaGas
Calgary Airport Authority
Chevron Canada
Keyera
Nutrien
Spartan Controls
Winner Pool G vs. Winner Pool A/B - Qualifying Teams Only
Start Time: 8:30 PM

Venue

The Commons Calgary - Table #3
1206 20 Avenue SE
Calgary, AB
T2Gv1M8

Participating Team(s)

Benevity Do Gooders
Brookfield Residential
Crescent Point Energy Corp
Hexagon
Inter Pipeline
Mark's
MNP LLP
Repsol Oil and Gas Canada Inc.
Sobeys Inc. Western Canada
Wood's Homes
Winner Pool C/D vs. Winner Pool E/F - Qualifying Teams Only
Start Time: 8:30 PM

Venue

The Commons Calgary - Table #4
1206 20 Avenue SE
Calgary, AB
T2G 1M8

Participating Team(s)

Alberta Electric System Operator
AltaGas
Calgary Airport Authority
Calgary Stampede
Chevron Canada
EY (Ernst & Young)
Keyera
Nutrien
Paramount Resources Ltd.
Repsol Sport Centre
Spartan Controls
WSP Canada Inc.
Gold Medal Game - Qualifying Teams Only
Start Time: 9:00 PM

Venue

The Commons Calgary - Table #3
1206 20 Avenue SE
Calgary, AB
T2Gv1M8

Participating Team(s)

Alberta Electric System Operator
AltaGas
Benevity Do Gooders
Brookfield Residential
Calgary Airport Authority
Calgary Stampede
Chevron Canada
Crescent Point Energy Corp
EY (Ernst & Young)
Hexagon
Inter Pipeline
Keyera
Mark's
MNP LLP
Nutrien
Paramount Resources Ltd.
Repsol Oil and Gas Canada Inc.
Repsol Sport Centre
Sobeys Inc. Western Canada
Spartan Controls
Wood's Homes
WSP Canada Inc.
Bronze Medal Game - Qualifying Teams Only
Start Time: 9:00 PM

Venue

The Commons Calgary - Table #4
1206 20 Avenue SE
Calgary, AB
T2G 1M8

Participating Team(s)

Alberta Electric System Operator
AltaGas
Benevity Do Gooders
Brookfield Residential
Calgary Airport Authority
Calgary Stampede
Chevron Canada
Crescent Point Energy Corp
EY (Ernst & Young)
Hexagon
Inter Pipeline
Keyera
Mark's
MNP LLP
Nutrien
Paramount Resources Ltd.
Repsol Oil and Gas Canada Inc.
Repsol Sport Centre
Sobeys Inc. Western Canada
Spartan Controls
Wood's Homes
WSP Canada Inc.
Friday, September 21st
Axe Throwing
Pool A - Game 1
Registration: 5:30 PM
Start Time: 6:00 PM

Venue

BATL Calgary
2151 32 St NE #80
Calgary, AB
T1Y 7G3

Matchup

Calgary Stampede vs Crescent Point Energy Corp
Pool A - Game 2
Registration: 6:00 PM
Start Time: 6:30 PM

Venue

BATL Calgary
2151 32 St NE #80
Calgary, AB
T1Y 7G3

Matchup

Crescent Point Energy Corp vs Keyera
Pool A - Game 3
Start Time: 7:00 PM

Venue

BATL Calgary
2151 32 St NE #80
Calgary, AB
T1Y 7G3

Matchup

Keyera vs Calgary Stampede
Pool B - Game 1
Registration: 5:30 PM
Start Time: 6:00 PM

Venue

BATL Calgary
2151 32 St NE #80
Calgary, AB